II liga seniorów / Poronin 5 -13.09.2020

Licznik odwiedzin

09955837
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
221
1153
12223
9927057
40231
60411
9955837
Your IP: 35.170.82.159
Server Time: 2022-05-21 02:52:23

Wsparcie

Zadania publiczne realizowane przez klub

Michał Markiewicz wygrywa turniej szachów szybkich na Bemowie

Napisał 

Nie zdążyliśmy ochłonąć po sukcesie Michała Markiewicza w popularnej "Ymce", gdzie nasz zawodnik wygrywając turniej wypełnił drugą normę na I kategorię a już następny sukces i kolejne zwycięstwo w turnieju.

Tym razem szybszym tempem liczonym do Fide, Michał nie dał większych szans rywalom choć początek tego nie zapowiadał, bowiem w drugiej rundzie przegrał z Michałem Pawłowskim, który ostatecznie uplasował się za Michałem z pól punktem straty. O kolejne miejsce na podium walczyło aż czterech zawodników, jednak z najlepszą wartościowością pomocniczą okazał się Dariusz Cyra. Wśród nich był też kolejny nasz zawodnik, Sebastian Sentowski. Miejsca na podium nie zdobył ale za to przyrost rankingowy miał drugi po Michale. Z dobrej strony pokazała się też nasza juniorka, Dorota Nowacka. W partii z wyżej notowaną zawodniczką pokazała, że niedługo będziemy wszyscy musieli na nią uważać by nie przegrać. Wygrana z Agatą Trybułą (I+) to "skalp" mówiący sam za siebie. Wielkie gratulacje dla naszych klubowiczów. Życzymy im kolejnych sukcesów.

Michał M (na zdj. Michał w wygranym pojedynku D.Cyrą) 

Dorota N

Szczegółowe wyniki można prześledzić na stronie --> ikonka

Czytany 14891 razy

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem