II liga Jastrzębia Góra 1-09.09.2018

Licznik odwiedzin

08028610
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
1432
1910
3342
8005056
59977
106067
8028610
Your IP: 100.24.122.228
Server Time: 2019-10-21 18:01:50

Zadania publiczne realizowane przez klub

Turnieje w Zielonce na okoliczność 10-lecia klubu UKS TSz Zieloni Zielonka

Napisał 

66 szachistów postanowiło uczcić 10-lecie szachowego klubu z Zielonki swoją obecnością na 4 turniejach organizowanych na tą okoliczność. Prócz zawodników miejscowych przybyli też gracze z okolicznych miejscowości a nawet z odległego Białegostoku.

W turnieju głównym najlepszym okazał się Przemysław Laszczak, junior kadry Mazowsza z klubu MTSz Mińsk Mazowiecki wyprzedzając swojego kolegę z klubu lepszą wartościowością pomocniczą bowiem obaj zdobyli po 4,5 pkt. Trzecie miejsce zajął zawodnik naszego klubu Sebastian Sentowski, który przy okazji wypełnił normę na I kategorię szachową po drodze pokonując zawodników wyżej notowanych od siebie.Najlepszym juniorem z naszego klubu w tym turnieju okazał się Maksymilian Kałuza.

W turnieju B zwyciężył Szymon Adamala ze Skierniewic a drugie miejsce zdobyła nasza juniorka, Aleksandra Dąbrowska, której niewiele zabrakło do normy na I-szą kategorię.

Turniej C, dla zawodników początkujących bez ograniczeń wieku zdominował Jacek Donoch z Jadowa, zdobywając komplet punktów. Najlepszy w tym turnieju z naszych zawodników był Adaś Wernicki, który od niedawna rozpoczął przygodę z szachami.

Nie mniej emocjonujący był turniej dla dzieci urodzonych w 2006 roku i młodszych. W tej kategorii wiekowej lepszym od naszego Macieja Zygmunta okazał się tylko młodziutki, sześcioletni Bartosz Bartodziej. Obaj zdobyli tą samą ilość punktów i IV kategorię szachową. Wszystkim wyróżnionym wręczał puchary i medale Burmistrz Zielonki, Grzegorz Dudzik, który był fundatorem tychże nagród.

Szczegółowe wyniki z zawodów można zobaczyć w zakładce "wyniki turniejów" na naszej stronie a galerię z nich na naszym fanpage’u.

Czytany 12084 razy

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem