II liga seniorów / Jastrzębia Góra 2-10.09.2023

Licznik odwiedzin

11732829
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
6411
9068
42122
11634770
100412
86616
11732829
Your IP: 44.221.66.130
Server Time: 2024-06-12 15:47:06

Wsparcie

Szkolenie

Zadania publiczne realizowane przez klub

Michał Markiewicz wywalczył drugie miejsce w turnieju w Zielonce

Napisał 
Michał Markiewicz wywalczył drugie miejsce w turnieju w Zielonce Robert Krasiewicz

Aż 83 zawodników zawitało do Zielonki na turnieje szachowe zorganizowane w ostatni weekend ferii zimowych. Gracze przybyli z takich miast jak Ciechanów, Białystok, Skierniewice, Pułtusk, Międzyrzec Podl., Czarna i oczywiście z Warszawy i jej okolic. W trzech turniejach zmierzyli swoje siły szachiści w różnym stopniu zaawansowania w walce o nagrody i puchary ufundowane głównie przez Burmistrza Zielonki, Grzegorza Dudzika.

W najsilniejszy turnieju (zgłoszonym do Fide), niestety nie udało wygrać się naszemu zawodnikowi, Michałowi Markiewiczowi. Mimo tej samej ilości punktów co zwyciężczyni Marysia Malicka i remisu w bezpośredniej partii z nią, wartościowość pomocnicza zepchnęła naszego zawodnika na II miejsce. Warto tu dodać, że zawodniczka reprezentująca obecnie klub KSz Polonia Warszawa jest brązową medalistką Polski do lat 12. 

Tym razem trochę gorszy występ zanotował nasz etatowy tryumfator, Sebastian Sentowski, który zajął IV miejsce a przyczynił się do tego w dużej mierze, nasz pnący się do góry junior, Michał Syrkiewicz. Michał nie miał skrupułów i ograł starszego o 32 lata klubowego kolegę i tym samym zajął wysoką, bo aż VI lokatę w turnieju. W turnieju B najlepszą zawodniczką z klubu UKS TSz Zieloni Zielonka była Oliwia Zioło natomiast w turnieju C dla początkujących, Cyprian Guerin.

Szczegółowe wyniki można znaleźć w linkach poniżej a galerię z zawodów na naszym klubowym Fanpage'u.

ferie 1  ferie 3

 

Ferie z szachami w Zielonce (Fide) --> http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_362/

Ferie z szachami w Zielonce (dla IV, III i II kat. kob.) --> http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_363/

Ferie z szachami w Zielonce (dla bk i V kat. szachowej) --> http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_365/

 

 

Czytany 13001 razy

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem