Szkolenie

Zadania publiczne realizowane przez klub

Mikołajkowe Turnieje w Zielonce

Napisał

40 szachistów rywalizowało w miniony weekend w Mikołajkowych turniejach w Zielonce. W większości były to dzieci a najmłodsi mieli nawet po 6 lat. Trzy turnieje były podzielone na kategorie wiekowe i posiadane kwalifikacje.

W sobotnim turnieju, w którym mogły startować tylko dzieci do lat 10 zwyciężył Wilczyński Jakub z klubu KSz Polonia Warszawa. Najlepszym zawodnikiem z zielonkowskiego klubu okazał się Wasilewski Mateusz, który uplasował się na V miejscu. W niedzielnym turnieju gdzie mogli rywalizować wszyscy bez względu na wiek. Tu niestety dorośli musieli uznać wyższość dzieci, bowiem zwycięzcą został ośmiolatek Kowalski Mateusz z Warszawy, z 5,5 pkt na 6 możliwych. W turnieju dwudniowym dla nieco silniejszych zawodników zwyciężyła Maja Frankowska z klubu UKS Caissa Warszawa a najlepszym zawodnikiem z klubu UKS TSz Zieloni Zielonka okazał się Igor Partyka. Wszystkim tryumfatorom, nagrody i puchary wręczał burmistrz Zielonki, Grzegorz Dudzik, których fundatorem był UM Zielonka.