II liga seniorów / Poronin 5 -13.09.2020

Licznik odwiedzin

09955830
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
214
1153
12216
9927057
40224
60411
9955830
Your IP: 35.170.82.159
Server Time: 2022-05-21 02:49:28

Wsparcie

Zadania publiczne realizowane przez klub

Wygrani w Festiwalu Najdorfa 2017

Napisał 

W poniedziałek 17 lipca zakończył się największy warszawski festiwal szachowy MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival, w którym zagrało ponad 600 zawodników. Wśród nich znalazło się aż 14 zawodników naszego klubu, UKS TSz Zieloni Zielonka. Niestety, z tego licznego grona dobrym wynikiem, może poszczycić niewielka garstka, niektórzy zaś będą musieli o nim szybko zapomnieć, znajdą się też tacy którzy tylko potwierdzili swój obecny ranking i siłę gry i wstydzić się wyniku nie muszą.

Największym wygranym z tego grona jest Aleksander Choroszej z nr. startowym 60 Openu B, przeznaczonej dla zawodników, z rankingiem międzynarodowym do 2199 punktów. Alek przesunął ten numer do 18 i jako jedyny znalazł się w puli nagrodznych. 100 euro drogą nie chodzi a ponad 40 oczek na rankingu też się przyda. Może tym samych nasz zawodnik pokazał, że nie można o nim zapominać w kontekście konstrukcji sładu na II ligę seniorów we wrześniu. Start w tym samym openie okazał się bardzo udany dla naszego juniora, Przemka Laszczaka.

Rozstawiony dopiero z 93 numerem startowym Przemek uzyskał normę dla kandydata na mistrza krajowego i zakończyl
rywalizację na 31 miejscu. W tym silnie obsadzonym turnieju szachów klasycznych rywalizowało ze sobą 178 zawodników z 18 państw. Przemek z 9 rund zgromadził ogółem 5,5 punktu. Cztery zwyciestwa i trzy remisy Przemka, w tym dwa z mistrzami FIDE, skutkują takze wzrostem rankingu międzynarodowego zawodnika naszego klubu o 98 oczek rankingowych. To kolejny udany wakacyjny turniej tego szachisty, który zmagania w międzynarodowym turnieju o mistrzostwo czeskiego Vsetina (FIDE Open A - zakończył z zyskiem ponad 80 "oczek" rankingowych, jako najlepszy zawodnik z rankingiem ELO poniżej 1900.
To wszystko napawa optymizmem przed zbliżającą się drugą II ligą juniorów, nasz obiecujący junior zagra w drużynie na I szachownicy. Nie najgorzej wypadli inni nasi juniorzy w Openie C. Występ w tych zawodach był super treningiem przed nadchodzącą ligą juniorów.

 

 al i prz

Galeria z Festiwalu wraz z linkami do poszczególnych turniejów --> ikonka

 

Czytany 8580 razy

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem