II liga seniorów / Jastrzębia Góra 2-10.09.2023

Licznik odwiedzin

11733188
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
6770
9068
42481
11634770
100771
86616
11733188
Your IP: 44.221.66.130
Server Time: 2024-06-12 16:41:58

Wsparcie

Szkolenie

Zadania publiczne realizowane przez klub

Znamy mistrzów Marek i XII GP powiatu wołomińskiego

Napisał 

W sobotni wieczór szachiści powiatu wołomińskiego zmierzyli swoje umiejętności w XIX mistrzostwach Marek, które było czwartym i ostatnim turniejem z cyklu XII GP powiatu wołomińskiego. Walka toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych, do lat 16 i powyżej, w sumie 37 zawodników i zawodniczek. Mistrzem Marek w kategorii powyżej 16 lat został Robert Krasiewicz, który ostatnio dobrze czuje się na swoim terenie tak jak i jego uczeń Kacper Słoniewski, który zwyciężył w kategorii do lat 16. Kolejne miejsca zajmowali Marcin Śliwiński i Witold Rogulski w kategorii open oraz Janek Kosior i Maks Wierzba w kategorii junior do lat 16. 

Puchary i nagrody wręczał Burmistrz Marek p. Janusz Werczyński, który nie poskąpił środków na ten cel za co należą mu się słowa uznania. Nie można tego powiedzieć natomiast o Starostwie Wołomińskim które wypięło się po 11 latach współpracy na wspieranie wołomińskiego Grand Prix organizowanego przez p. Sucheckich z UKS Struga. Dlatego też najlepszych XII GP powiatu czyli kolejno Marcina Śliwińskiego, Roberta Krasiewicza i Witolda Rogulskiego w kat. open jak też Maksa Wierzbę, Janka Kosiora i Benka Szczerbę w kat. do lat 16 nagradzano skromnymi upominkami. Nie należy pominąć też Agatki Słoniewskiej która w kategorii dziewcząt była najlepsza zarówno w Mistrzostwach Marek jak i też w ogólnej klasyfikacji GP. Gratulacje! Poniżej nasza bohaterka:

AGATKA

Warto zaznaczyć że wszyscy nagrodzeni to zawodnicy UKS TSz Zieloni Zielonka. Klubu, który robi wszystko aby zarazić tą pożyteczną pasją jak też i dyscypliną sportu jak najwięcej młodych mieszkańców powiatu Wołomińskiego . Pełne wyniki można zobaczyć w dziale "wyniki turniejów" natomiast zdjęcia z zawodów w dziale "galeria".

Czytany 83489 razy

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem