II liga seniorów / Jastrzębia Góra 2-10.09.2023

Licznik odwiedzin

11198506
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
186
1712
2910
11179073
6793
67545
11198506
Your IP: 18.206.48.243
Server Time: 2023-12-05 01:15:59

Wsparcie

Szkolenie

Zadania publiczne realizowane przez klub

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI (175)

środa, 10 kwiecień 2013 13:23

21 osób podwyższyło kategorie w Zielonce

Napisał

W miniony weekend Zielonkę odwiedziło 78 szachistów i szachistek z Mazowsza i nie tylko, by powalczyć o podwyższenie kategorii szachowych w trzech oddzielnych turniejach. 1/4 uczestników  udało się zrealizować swoje cele w tym dwóm zawodnikom z Zielonki, Tomaszowi Zawadzkiemu i Przemysławowi Kowalskiemu. Ten drugi osiągnął imponujące zwycięstwo i wygrał turniej ze 100 % wynikiem.

poniedziałek, 01 kwiecień 2013 18:37

Magnus Carlsen zagra o mistrzostwo świata z Anandem!

Napisał

Nie mogło być inaczej! M.Carlsen jest dziś największym wygranym pomimo porażki w ostatniej rundzie turnieju kandydatów.

Nieoczekiwany zwrot wydarzeń na turnieju kandydatów w Londynie przyniosła 12 runda. Zbyt statyczną i asekuracyjną grę dotychczasowego lidera, M.Carlsena wykorzystał były mistrz świta V.Kramnik, który jak widać lepiej sobie radzi z trudami tego wyczerpującego turnieju, dotychczas jako jedyny bez porażki.

poniedziałek, 25 marzec 2013 19:48

M.Carlsen samodzielnym liderem w turnieju pretendentów

Napisał

Dopiero 2 runda (w sumie 9) drugiego koła dała Magnusowi Carlsenowi samodzielne przewodnictwo w turnieju pretendentów, którego zwycięzca zagra z obecnym mistrzem świata.

Nie najgorszy występ zaliczyli zawodnicy UKS TSz Zieloni Zielonka w głównym turnieju rozgrywanym na warszawskim Bemowie. Turniej liczył rekordową liczbę, 64 zawodników a średni ranking i poziom podnieśli zawodnicy z I i II kategorią.

sobota, 16 marzec 2013 18:24

Turniej pretendentów w Londynie

Napisał

Po bezbarwnej i remisowej pierwszej rundzie turnieju pretendentów w drugiej już mieliśmy popis wspaniałych zagrań co zaowocowało dwoma rezultatywnymi wynikami. Czeka więc miłośników szachów fantastyczny, kilkunastodniowy spektakl, który możemy śledzić na stronie Fide.

Praga Południe była ostatnią dzielnicą, która wyłoniła kolejne trzy drużyny do finału prawobrzeżnej Warszawy. Dziś dołączyły drużyny ze szkół podstawowych nr 72 i 312 oraz drużyna (mix) składająca się z zawodników, którzy nie grali w drużynach awansujących bezpośrednio ale reprezentowali równie wysoki poziom.

Dziś zakończył się przedostatni finał dzielnicowych turniejów „Mistrz prawego brzegu”. Następną dzielnicą kończącą ten cykl był Targówek, który liczył największą liczbę szkół i w związku z tym z tej dzielnicy awans do finału finałów otrzymują dwie szkoły i trzecia mieszana (dodatkowo jak w każdej dzielnicy). Ostatnią dzielnicą która zakończy ten etap mistrzostw będzie Praga Południe (08.03).

W miniony poniedziałek oraz środę rozpoczął się cykl turniejów dzielnicowych, które mają na celu wyłonienie najlepszej drużyny szkolnej w danej dzielnicy aby w kwietniu zmierzyć się w finale o miano najlepszej drużyny szkolnej prawobrzeżnej Warszawy.

Robert Krasiewicz wygrał 4 turniej weekendowy o puchar prezesa MZSzachu rozgrywanego w przytulnej salce PZSzachu w Al. Jerozolimskich 49. Choć nie jest łatwo bronić pierwszego nr. startowego to jednak udało się Robertowi ze 100% wynikiem.

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem