II liga Jastrzębia Góra 1-09.09.2018

Licznik odwiedzin

07935543
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
1140
1956
17750
7883171
72977
86855
7935543
Your IP: 18.207.136.184
Server Time: 2019-09-20 14:11:50

Zadania publiczne realizowane przez klub

Komunikaty

Komunikaty (17)

ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SPORTACH HALOWYCH i MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 
do lat 10 w SZACHACH Olecko, 22-27.09.2019r.

TERMIN I MIEJSCE
Zawody rozegrane zostaną w dniach 22-27 września 2019 r. w Hotelu Colosseum w Olecku. Przyjazd ekip w dniu 22 września 2019.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
Uczestnicy zawodów zakwaterowani będą w Hotelu Colosseum w Olecku.
Wyżywienie od kolacji w dniu 22 września do obiadu w dniu 27 września. 
Cena pobytu osoby wynosi 475,00 zł (95zł/osobodzień) w pokojach dwu- i trzyosobowych. Istnieje możliwość wykupienia obiadu w dniu 22.09.2019 
w cenie 20 zł. Zamawianie świadczeń na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 
w terminie do dnia 15 września 2019 r.

Opłaty za pobyt przelewem na konto WMZSZACH:
CreditAgricole 22 1940 1076 3085 3997 0000 0000 do 18.09.2019 r.

Zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy w serwisach turniejowych w terminie do dnia 15 września 2019 r.:
C9 serwis turniejowy
C11 serwis turniejowy
C13 serwis turniejowy
D9 serwis turniejowy
D11 serwis turniejowy
D13 serwis turniejowy

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z KOMUNIKATEM oraz REGULAMINEM

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY
Obozu Szkoleniowego podczas II ligi juniorów

                                                 Szczyrk, 19 – 28.07.2019                                                                

I. Cel imprezy:

v  wypoczynek dzieci i młodzieży

v  nauka gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych

v  podwyższanie kwalifikacji szachowych i popularyzacja dyscypliny

v  przygotowanie do występów w centralnej lidze juniorów

II. Organizatorzy:

v  UKS TSz Zieloni Zielonka   http://zielonizielonka.info

III. Termin: 19–28.07.2019

v  Przyjazd w dniu 19.07. po godz. 18:00 (wyżywienie od kolacji 19.07. do obiadu w dniu 28.07.2019)

IV. Miejsce:

v zakwaterowanie i wyżywienie uczestników obozu w CKiR ”Orle Gniazdo” ul. Wrzosowa 28a,

43-370 Szczyrk.

V. Warunki uczestnictwa:

wpłata 300 zł. zadatku (lub całej kwoty) na konto klubu (pkt. VIII) do dn. 31.05.2019.

W przypadku rezygnacji z obozu zadatek nie podlega zwrotowi. Pisemne potwierdzenie udziału zawodnika prosimy przesyłać na karcie kwalifikacyjnej drogą elektroniczną do dnia 31.05.2019 na adres: Robert Krasiewicz: tel.501-353-085, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

VI. Charakterystyka pobytu:

w ramach obozu zawodnicy zagrają w towarzyszącym turnieju Fide (Tempo gry P60'+30"/ruch, systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund) oraz turnieju blitza Fide (Tempo gry P3'+2"/ruch, systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund). Opieka trenerska doświadczonych trenerów szachowych, m.in. Piotra Mickiewicza (m) i Roberta Krasiewicza (km).

VII. Program dnia:

07:30 - 08:00          Pobudka i toaleta poranna
08:00 - 08:30          Śniadanie
08:30 – 09:00         Porządki w pokojach

09:00 - 13:30          Rundy turniejowe

13:00 - 13:30          Obiad 
14:00 – 16:00         Zajęcia sportowe na boisku/wycieczki

16:00 – 18:00         Przygotowania do partii i analizy.  

18:30 – 19:00         Kolacja

19:00 – 21:30         Gry i zabawy świetlicowe.

19:00 – 20:00         Dzwonimy do rodziców

21:30 – 22:00         Toaleta wieczorna

22:00 – 07:30         Cisza nocna

VIII. Finansowanie:

Całkowity koszt obozu 1099,00 zł (PŁATNY DO 30.06.2019).

Należności można opłacić gotówką lub przelewem na konto:

UKS TSz Zieloni Zielonka, ul. Łukasińskiego 1/3, 05-220 Zielonka.

Santander Bank Polska S.A. - 56 1090 1043 0000 0001 1341 8257.

Warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest wpłata zadatku.

IX. Koszt imprezy obejmuje:

zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki ), opiekę trenerskąi wychowawczą, udział w turnieju (wpisowe, opłatę rankingową).

X. Uwagi końcowe:

za zdolność zawodnika do startu, stan zdrowia oraz jego ubezpieczenie odpowiada jednostka delegująca;

uczestnik obozu powinien być zaopatrzony w legitymację szkolną, przybory do pisania, zeszyt oraz strój i obuwie sportowe. Koszt imprezy nie obejmuje ceny transportu.

 

Korzystanie z telefonów komórkowych wyłącznie w czasie przewidzianym, tj. 19.00 – 20.00

Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji i ewentualnych zmian w komunikacie.

 

        

 

 

Komunikat Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Juniorów w Szachach 2019
 

Patronat: Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy

Organizatorzy: MZSZACH

                           UKS SP 321 Warszawa-Bemowo

Cele: wyłonienie Mistrza Województwa Mazowieckiego Juniorów w Szachach oraz drużyn awansujących do II Ligi Juniorów 2019;

        popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży;

        umożliwienie podwyższenia kategorii szachowych.

Miejsce i terminarz: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7, ul.mjr. H. Dekutowskiego "Zapory" 3, Warszawa-Bemowo

            sobota 18 maj

                          godzina  9.00 odprawa techniczna i potwierdzenie składów

                                        9.30 runda I

                                       11.30 runda II

                                       13.00-14.00 przerwa na posiłek

                                       14.00 runda III godzina

                                       16.00 runda IV

            niedziela 19 maj

                                        9.30 runda V

                                      11.30 runda VI

                                      13.30 runda VII 

                                      16.00  ceremonia zakończenia

System rozgrywek:

Turniej zostanie przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

SERWIS turniejowy --> http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_1198/

 

W przypadku drużyn chcących wystartować bez dziewcząt, dopuszczamy start chłopców na damskich deskach. Do klasyfikacji drużynowej wyniki uzyskane przez chłopców na kobiecychszachownicach będą liczone jako walkowery, jednakbędzie osobno liczona klasyfikacja desek V i VI jako turnieje indywidualne w celu zapewnienia zawodniczkom i zawodnikommożliwość walki o kategorie. Punkty z V i VI deski zostaną rozliczone jako 3 wartościowość pomocnicza.

Do kojarzeń drużyn zostanie użyty ranking bez uwzględniania chłopców z damskich desek.

 

Pozostałe kwestie pozostajną rozstrzygnięte na podstawie wcześniej opublikowanego regulaminu.

REGULAMIN DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW MAZOWSZA JUNIORÓW W SZACHACH 2019

1. Cele
- wyłonienie Mistrza Województwa Mazowieckiego Juniorów w Szachach oraz drużyn awansujących do II Ligi Juniorów 2019;
- popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży;
- umożliwienie podwyższenia kategorii szachowych.
2. Organizatorzy
- Mazowiecki Związek Szachowy;
- UKS SP 321 Warszawa-Bemowo.
3. Termin i miejsce
- Zawody zostaną rozegrane w dniach 18-19 maja 2019 w Warszawie, ul.mjr. H. Dekutowskiego "Zapory" 3
4. Uczestnictwo
- Prawo uczestnictwa w rozgrywkach mają drużyny klubów zarejestrowanych w PZSzach spełniających warunki:
 posiadają licencje PZSzach;
 są zarejestrowane na terenie województwa mazowieckiego;
 mają uregulowane składki członkowskie za 2019 rok oraz nie mają zaległości finansowych wobec MZSzach;
 wpłacą startowe do zawodów;
 zawodnicy startujący w drużynie są zawodnikami danego klubu, z wyjątkiem co najwyżej jednego zawodnika, który może być wypożyczony (szczegóły dotyczące wypożyczenia określa Komunikat Organizacyjno-Finansowy 2019 PZSzach);
 zawodnicy startujący w drużynie posiadają licencję PZSzach – warunek dotyczy jedynie drużyn startujących w III lidze.
- Klub może wystawić do rozgrywek więcej niż jedną drużynę.
5. System rozgrywek
- Rozgrywki drużynowe są jednoszczeblowe rozgrywane w jednej grupie:
 III Liga Mazowiecka Juniorów (III Liga).
6. Awanse
- Do II Ligi juniorów awansują najlepsze drużyny z III Ligi. Liczba awansujących drużyn zostanie podana w Komunikacie PZSzach.
7. Przepisy turniejowe
- Tempo gry: 60 minut + 5'' na każdy ruch (obowiązkowy zapis partii).
- Obowiązują aktualne przepisy gry FIDE i Kodeksu PZSzach.
- System rozgrywek w danej lidze będzie zależeć od liczności grupy:
 2-4 drużyny: system dwukołowy;
 5-8 drużyn: system kołowy;
 9-10 drużyn: system dwufazowy:
- I faza system szwajcarski 5-rundowy
- II faza system pucharowy 2-rundowy:
 I runda: mecze pomiędzy drużynami, które zajęła miejsca 1-4, 2-3,5-8, 6-7…w I fazie;
 II runda zwycięzcy meczy grają o miejsca 1-2, 5-6,….; przegrani grają o miejsca 3-4, 7-8,…
 11-12 drużyn: system dwufazowy:
- I faza: system szwajcarski 6-rundowy
- II faza: mecze o miejsca 1-2, 3-4, … pomiędzy drużynami, które zajęła w I fazie miejsca 1-2, 3-4,..
- 13 drużyn i więcej: system szwajcarski 7-rundowy;
- Losowanie numerów dla grup rozgrywanych system kołowym odbędzie się bezpośrednio przed opublikowaniem Komunikatu Organizacyjnego.
- W grupach rozgrywanych systemem szwajcarskim drużyny będą uporządkowane według:
a) średniego rankingu PZSzach składu podstawowego (w przypadku braku rankingu PZSzach uwzględniany jest ranking FIDE);
b) średniego rankingu FIDE składu podstawowego (w przypadku braku rankingu FIDE uwzględniany jest ranking PZSzach).
c) losowania.
- W turnieju rozgrywanym systemem szwajcarskim w ostatniej rundzie nie będą kojarzone drużyny z tego samego klubu. W systemie kołowym sędzia przeprowadzi sztuczne losowanie, dzięki czemu drużyny z tego samego klubu zagrają ze sobą w początkowych rundach.
- W systemie szwajcarskim kojarzenie będzie wykonywane według punktów meczowych.
8. Skład drużyny
- Drużyna składa się z zawodników w następującej kolejności szachownic:
 2 juniorów do 18 lat
 2 juniorów młodszych do 14 lat
 1 juniorka do 18 lat
 1 juniorka młodsza do 14 lat (na wszystkich szachownicach decyduje rocznik urodzenia).
- Do drużyny można zgłosić dowolną liczbę zawodników i zawodniczek rezerwowych.
- Każdy zawodnik może być zgłoszony do składu podstawowego co najwyżej jednej drużyny.
- Zawodnik ze składu podstawowego drużyny nie może być zgłoszony jako rezerwowy „niższej” drużyny z danego klubu.
- Kolejność zawodników podana w zgłoszeniu nie może ulec zmianie. Kolejność zawodników w każdym meczu musi być zgodna z kolejnością zawodników w zgłoszeniu.
- Juniorka może być zgłoszona na szachownicę juniora, ale bez prawa gry na szachownicy juniorki. Juniorka młodsza zgłoszona na szachownicy juniorki młodszej może być wystawiana w składzie na szachownicę juniorki starszej, z prawem powrotu na szachownicę juniorki młodszej, przy zachowaniu kolejności „układu drabinkowego”. Analogicznie junior młodszy może grać na szachownicy juniora z prawem powrotu na swoją szachownicę.
- Zmianę składu drużyny na mecz należy zgłosić sędziemu przed rundą. W przypadku braku zgłoszenia obowiązuje skład z rundy poprzedniej, a w przypadku I rundy skład podstawowy.
- W rozgrywkach nie mogą brać udziału zawodnicy, którzy w sezonie 2018 rozegrali co najmniej cztery partie w lidze centralnej juniorów w drużynie danego klubu. Nie dotyczy to zespołów, które zostały zdegradowane do rozgrywek wojewódzkich.
- Kapitanem drużyny może być dowolna osoba wyznaczona przez klub. Szczegółowe prawa i obowiązki kapitana drużyny powinien omówić sędzia główny podczas odprawy technicznej powołując się na przepisy zawarte w Kodeksie Szachowym.
- Każda drużyna wyznacza kierownika drużyny, który jest odpowiedzialny za sprawy organizacyjne.
- 15 minut od rozpoczęcia rundy drużyna w minimalnym składzie/zawodnik musi być obecna/y przy szachownicach/y pod rygorem oddania walkowera.
- Na nieparzystych szachownicach kolorem białym grają zawodnicy drużyny umieszczonej w kojarzeniu na pierwszej pozycji (na pozostałych szachownicach zawodnicy tej drużyny grają kolorem czarnym).
9. Organizacja zawodów
- Organizator rozgrywek wydaje Komunikat Organizacyjny zawodów najpóźniej na 12 dni przed rozpoczęciem zawodów. Komunikat powinien być umieszczony na stronie MZSzach oraz przesłany do klubów startujących w rozgrywkach.
10. Punktacja i ocena wyników
- O kolejności drużynowej decydują:
 suma punktów meczowych (za wygrany mecz 2 pkt., za remis 1 pkt., za przegrany 0 pkt.; za walkower (–1) pkt.);
 suma (tzw. małych) punktów zdobytych przez wszystkich zawodników z drużyny w poszczególnych partiach - wygrana, wygrana walkowerem 1 punkt, remis 0,5, przegrana 0;
 wynik punktowy na pierwszej i kolejnych szachownicach;
 wyniki bezpośrednich meczów.
- Każdy zawodnik jest klasyfikowany na najniższej szachownicy, na której grał.
- Kolejność na szachownicach jest ustalana według kryteriów:
 liczba punktów zdobytych przez zawodnika (na wszystkich szachownicach);
 miejsce drużyny.
- W grupach rozgrywanych systemem szwajcarskim pauzujący otrzymują 1 punkt meczowy i 3 małe, a zgłoszeni zawodnicy po 1/2 punktu.
11. Nagrody
- W III lidze trzy najlepsze drużyny otrzymają puchary.
- W III lidze trzech najlepszych zawodników na każdej szachownicy otrzyma medale.
- Każda drużyna otrzyma dyplom.
- W III Lidze zwycięska drużyna otrzymuje tytuł Drużynowego Mistrza Mazowsza Juniorów w Szachach.
Przewidziane są też nagrody rzeczowe. 
12. Sędziowanie
- Zawody prowadzi sędzia główny klasy co najmniej pierwszej zatwierdzony przez Kolegium Sędziów MZSzach.
- Sędzia główny dobiera sobie, wedle własnego uznania, sędziów asystentów, którzy posiadają licencje sędziowskie.
- Od decyzji sędziowskiej podjętej w pierwszej instancji kapitan drużyny może odwołać się natychmiast, nie później jednak niż 30 minut po zakończeniu rundy, do drugiej instancji - sędziego głównego. Decyzje podjęte w drugiej instancji są ostateczne w czasie zawodów.
13. Zgłoszenia
- Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą do 10.05.2019r.
- Zgłoszenia należy wysyłać elektronicznie na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..
- Zgłoszenie musi zawierać:
 nazwę klubu;
 numer drużyny klubu (jeżeli klub wystawia więcej niż jedną drużynę);
 imię i nazwisko oraz dane kontaktowe (email oraz telefon) kierownika drużyny;
 imię i nazwisko kapitana drużyny
 listę zawodników składu podstawowego;
 listę zawodników rezerwowych.
14. Finansowanie
- Wpisowe do turnieju wynosi 200 zł. Za drugą i kolejne drużyny klub płaci wpisowe w wysokości 150 zł.
- Wpisowe należy przelać na konto MZSzach: Bank BGŻ nr 07 2030 0045 1110 0000 0252 9060 do dnia 11.05.2019r.
15. Postanowienia końcowe
- Za zdolność zawodników do startu odpowiada klub.
- Zawodnicy w czasie zawodów przebywają pod opieką osoby dorosłej wyznaczonej przez klub.
- Uczestnicy zgadzają na publikację niezbędnych danych w Centralnym Rejestrze PZSzach.
- Zawodnikom nie wolno podejmować działań przyczyniających się do złej reputacji gry w szachy.
- Do ustalania średniego rankingu drużyny brany będzie ranking zawodników na dzień 1.05.2019 (PZSzach oraz Elo).
Załączniki:
1. wzór zgłoszenia drużyny.
Zgłoszenie drużyny do Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Juniorów 2019

zgłoszenie
Skład podstawowy:

zgłoszenie 3
Zawodnicy rezerwowi zgłaszani kolejno według listy powyżej.

czwartek, 16 listopad 2017 20:52

Zagłosuj na nasz Klub!

Napisał

Dołącz do Nas! 11 pażdziernika ruszyła największa akcja społeczna w historii polskiego sportu Sportbonus Dzieciom! Nasz Klub już jest w grze o sprzęt sportowy, wyjazd na zimowisko czy spotkanie z polskimi olimpijczykami przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi dla naszych podopiecznych! Sportbonus Dzieciom to jedyny w swoim rodzaju program społeczny, który promuje rozwój sportu dzieci i młodzieży na tak dużą skalę.

 

Zagłosuj na nasz Klub na www.sportbonus.pl

                    Komunikat Organizacyjny

Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w szachach

                     Bęsia 08-10.09.2017

 

I. TERMIN I MIEJSCE
Zawody rozegrane zostaną w dniach 8-10 września 2017 r. w Ośrodku
Szkoleniowo Wypoczynkowym „Bęsia” – 45 km od Olsztyna , 10 km od
Biskupca.
Przyjazd ekip w dniu 8 września 2017.


II. UCZESTNICY
W zawodach startować mogą zawodnicy z województw warmińsko-mazurskiego
i mazowieckiego, oddzielnie dziewczęta i chłopcy w grupach: C10 i D10


III. ZGŁOSZENIA
Poprzez formularz zgłoszeniowy w serwisach turniejowych (patrz regulamin) , w
terminie do dnia 3 września 2017.


IV. ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
Uczestnicy zawodów zakwaterowani będą w Ośrodku Szkoleniowo-
Wypoczynkowym „Bęsia”.
Wyżywienie od kolacji w dniu 8 września do obiadu w dniu 10 września
Cena pobytu 1 osoby wynosi:
Rodzaj zakwaterowania                  Cena osobo-dnia               Cały pobyt

Pokój 2 osobowy                                  82,5 zł                         165 zł
Pokój 3 osobowy                                  77,5 zł                         155 zł
Pokój 2 os. w studio                             75 zł                            150 zł
Pokój 3 os. w studio                             72,5 zł                         145 zł
Pokój 4 os. w studio                             70 zł                            140 zł
Można zamówić obiad w dniu 08.09.2017 o godzinie 14:00 w cenie 20 zł.
Fakt ten należy wyraźnie zaznaczyć przy dokonywaniu zgłoszenia
Osoby dojeżdżające na zawody mogą wykupić obiady w cenie 20 zł .
Liczba pokoi poza studiami limitowana. Decyduje kolejność zamówień.
Zamawianie świadczeń na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie
do dnia 4 września 2017. Istnieje możliwość opłaty przelewem :
PHU Milan : bank BPS 49 1930 1611 2400 0414 6829 0002
W ośrodku nie ma możliwości płacenia kartą.

 

V. TEMPO GRY
Tempo gry : 55’ + 5”/posunięcie

 

VI .HARMONOGRAM TURNIEJU (wersja podstawowa 8 rund)

 

8 września 2017 – piątek

10:00 – 14:00 Kwaterowanie ekip i weryfikacja zawodników
14:00 Obiad
14:30 Odprawa techniczna
15:00 I runda
17:15 II runda
19:00 Kolacja

9 września 2017 – sobota

08:00 Śniadanie
09:00 III runda
11:15 IV runda
13:30 Obiad
15:00 V runda
17:15 VI runda
19:00 Kolacja
20:15 Ognisko

10 września 2017 – niedziela

08:45 Śniadanie
09:30 VII runda
11:45 VIII runda
13:45 Obiad
14:30 Zakończenie zawodów


VI. NAGRODY
Medale za zajęcia miejsc I – III
Dyplomy dla wszystkich uczestników, nagrody książkowe i rzeczowe za czołowe
miejsca dla minimum 20% zawodników.


VII. RÓŻNE
Wszystkich zawodników obowiązuje posiadanie licencji PZSzach.

Każdy zawodnik przebywa na turnieju pod opieką osoby pełnoletniej wskazanej naformularzu.
W czasie turnieju planujemy ognisko.
Poza tym bezpłatnie: możliwość korzystania z boisk i stołów do tenisa
stołowego, Bajkolandii, możliwość korzystania z siłowni pod opieką osoby
dorosłej oraz odpłatnie korzystanie z sauny.

 

Kierownik Turnieju
Bogdan Jeżak

 

 

REGULAMIN

 

Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików (WM+MA)

 

Bęsia 8-10.09.2017

 

 

1 Cel zawodów:


1.1 Wyłonienie najlepszych zawodników w grupie wiekowej 8-10 lat w roku 2017
1.2 Umożliwienie zdobywania przez dzieci i młodzież kategorii szachowych i klas sportowych.
1.3 Popularyzacja szachów dziecięcych i młodzieżowych w województwie mazowieckim (MA)
i warmińsko-mazurskim (WM).
1.4 Integracja środowiska szachowego województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.


2 Termin:
2.1 Impreza odbędzie się w dniach 8–10 września 2017r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym
w Bęsi – 10 km od miejscowości Biskupiec Reszelski.
2.2 Odprawa techniczna w dniu 8.09.2017 r. o godz. 14:30.


3 Organizator:
3.1 Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu
3.2 Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy
3.3 UKS Trzydziestka Olsztyn


4 Uczestnictwo:
4.1 Prawo startu w Mistrzostwach Międzywojewódzkich mają juniorki i juniorzy, w swoich
kategoriach wiekowych, posiadający obywatelstwo polskie oraz członkostwo w klubach
i stowarzyszeniach sportowych zrzeszonych w Polskim Związku Szachowym, zarejestrowanych
na terenie jednego z województw strefy lub zarejestrowani w odpowiednim wojewódzkim
związku szachowym (Mazowieckim Związku Szachowym lub Warmińsko-Mazurskim Związku
Szachowym).
4.2 Warunkami dopuszczenia do Mistrzostw są:
4.2.1 obecność na odprawie technicznej zawodnika lub opiekuna (w przeciwnym razie zawodnicy
zostaną dopuszczeni do mistrzostw od drugiej, gdy będzie to możliwe)
4.2.2 posiadanie ważnej licencji,
4.2.3 posiadanie legitymacji szkolnej w celu okazania przy wątpliwościach.
4.2.4 złożenie czytelnego podpisu przez opiekuna zawodnika,
Za zdolność do gry (aktualne badanie lekarskie) i ubezpieczenie odpowiedzialna jest jednostka delegująca
zawodnika.
4.3 Grupy turniejowe:
4.4
D10
4.5 - Dziewczęta w wieku
8-10 lat

 

roczniki 2007, 2008 i 2009
C10 - Chłopcy w wieku 8-10 lat roczniki 2007, 2008 i 2009


5 System rozgrywek:
5.1 Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików w Szachach zostaną rozegrane w oddzielnych
grupach dziewcząt i chłopców (bez możliwości łączenia grup).
5.2 W przypadku udziału w grupie 11-13 uczestników turniej rozgrywany jest systemem
szwajcarskim na dystansie 7 rund, 14 i więcej uczestników - system szwajcarski na dystansie
8 rund.
5.3 W przypadku udziału w grupie do 10 uczestników turniej rozgrywany jest systemem kołowym
(każdy z każdym), odpowiednio jedno lub dwa koła w zależności od liczby zawodników.
5.4 Na odprawie technicznej sędzia główny ogłosi terminarz rund.
Proponowany terminarz

 

Liczba Rund
Termin

 

9 rund
(9-10 zawodników)

 

8 rund
(14 i więcej zawodników)

 

7 rund
(11-13 zaw.)
Piątek 15:00 I I I
Piątek ok. 17:15 II II II
Piatek ok. 19:30 III - -
Sobota 9:00 IV III III
Sobota ok.11:15 V IV IV
Sobota 15:00 VI V V
Sobota ok. 17:15 VII VI VI
Niedziela 9:30 VIII VII VII
Niedziela ok. 11:45 IX VIII dogrywki
5.5 Tempo gry 55 minut + 5 sekund na każde posunięcie od początku gry
5.6 Turnieje zgłoszone do oceny rankingowej FIDE


6 Ocena wyników:
6.1 W przypadku systemu szwajcarskiego o kolejności miejsc decyduje:
- suma zdobytych punktów,
- wartościowanie średnie Buchholza,
- wartościowanie pełne Buchholza,
- liczba zwycięstw,
- wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami,
- ranking średni przeciwników
6.2 W przypadku systemu kołowego lub dwukołowego, o kolejności miejsc decyduje:
- liczba zdobytych punktów,
- punktacja Sonnenborna-Bergera,
- rozszerzony system Koyi,
- liczba zwycięstw,
- wynik bezpośredniej partii.
6.3 W przypadku wyczerpania powyższych kryteriów w celu ustalenia medalistów sędzia zarządza
dogrywkę – 2 partie w tempie 10’ + 5”/posunięcie (obowiązują przepisy gry szachów szybkich),
a następnie – przy wyniku 1:1 – partię błyskawiczną (obowiązują przepisy gry błyskawicznej), na
której rozegranie białe otrzymują czas 6’, a czarne 4’; remis w tej partii decyduje o zwycięstwie
czarnych.
6.4 Punktacja SSM
Lok. 1 2-3 4-12 razem
PKT. 3 2 1 16


7 Sędziowanie i przepisy gry:
7.1 Sędzią głównym mistrzostw jest Andrzej Gula – klasa państwowa
7.2 Sędzia główny proponuje skład sędziowski.
7.3 Sędzia główny na odprawie technicznej dokonuje ostatecznej weryfikacji zawodników
zgłoszonych do zawodów.
7.4 Od decyzji sędziego asystenta zawodnik ma prawo natychmiastowego odwołania się do sędziego
głównego..
7.5 Podczas zawodów decyzje sędziego głównego są nieodwołalne. Służy od nich jedynie zażalenie
do Kolegium Sędziów PZSzach
7.6 Sędzia główny ma obowiązek wysłać w ciągu 5 dni po zawodach sprawozdanie w formie
elektronicznej do Przewodniczącego Komisji Klasyfikacji i Rankingu oraz do Wiceprezesa
PZSzach ds. Młodzieżowych.

 

7.7 W mistrzostwach obowiązują aktualne Przepisy Gry FIDE.
7.8 Remis przed 40 posunięciem wymaga akceptacji sędziego.
7.9 Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 15
minut w stosunku do rzeczywistego czasu rozpoczęcia sesji, przegrywa partię.


8 Zgłoszenia:
Zgłoszenia do turnieju do 3 września 2017 r., poprzez serwis Chessarbiter.
Linki turniejowe
C10 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4406/
D10 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4405/


9 Finansowanie:
Koszty udziału w mistrzostwach pokrywają delegujące zawodników kluby, wojewódzkie związki
szachowe lub rodzice.


10 Nagrody i wyróżnienia:
Medale, dyplomy, nagrody rzeczowe zgodnie z komunikatem organizacyjnym


11 Przepisy końcowe i informacje dodatkowe:
11.1 Obowiązkiem sędziego głównego jest codzienne umieszczanie na ogólnodostępnej stronie
internetowej: wyników i kojarzeń.
11.2 Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę gry telefonów komórkowych oraz innych
telekomunikacyjnych urządzeń elektronicznych pod rygorem:
- dla zawodników - przegrania partii
- dla innych osób - zakazu wstępu na salę gry do końca turnieju.
11.3 Zabrania się uczestnikom opuszczania sali turniejowej w trakcie gry oraz prowadzenia w tym
czasie jakichkolwiek rozmów, zarówno z innymi uczestnikami, jak też z osobami postronnymi
i opiekunami, także w kwestii propozycji remisowych własnych czy przeciwników.
11.4 Wszyscy zawodnicy muszą przebywać na zawodach pod opieką pełnoletnich osób towarzyszących
(opiekunowie, szkoleniowcy, rodzice).
11.5 Do turnieju nie zostaną przyjęci juniorzy bez opiekuna.
11.6 Za zdolność zawodników do startu w mistrzostwach (aktualne badanie lekarskie) odpowiedzialny
jest klub, rodzic.
11.7 Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.
11.8 Udział w turnieju wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów,
Partnerów i Sponsorów Turnieju.
11.9 Podczas trwania mistrzostw obowiązuje Regulamin Porządkowy Ośrodka.
11.10 Organizator zastrzega sobie prawo korekty i interpretacji regulaminu.

 

 

Kierownik turnieju
Bogdan Jeżak

 

Arbiter główny turnieju
Andrzej Gula

 

                                           Komunikat Organizacyjny

 ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY SPORTACH HALOWYCH

             i MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW do lat 10 w SZACHACH

                                           Bęsia 18-23.09.2017

I. TERMIN I MIEJSCE
Zawody rozegrane zostaną w dniach 18-23 września 2017 r. w Ośrodku
Szkoleniowo- Wypoczynkowym „Bęsia” – 45 km od Olsztyna, 10 km od
Biskupca.
Przyjazd ekip w dniu 17 września 2017.


II. UCZESTNICY
W zawodach startować mogą zawodnicy z województw warmińsko-
mazurskiego i mazowieckiego, oddzielnie dziewczęta i chłopcy w grupach:
C9, C11, C13, D9, D11, D13


III. ZGŁOSZENIA
Poprzez formularz zgłoszeniowy w serwisach turniejowych w terminie
do dnia 10 września 2017.
C9 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4410/
C11 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4412/
C13 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4413/
D9 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4407/
D11 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4408/
D13 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4409/


IV. ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
Uczestnicy zawodów zakwaterowani będą w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Bęsia”.
Wyżywienie od kolacji w dniu 17 września do obiadu w dniu 23 września.
Cena pobytu 1 osoby wynosi:
Rodzaj zakwaterowania             Cena osobo-dnia          Cały pobyt
Pokój 2 osobowy standard              82,50 zł                    495 zł
Pokój 3 osobowy                            77,50 zł                    465 zł
Pokój 2 os. w studio                       75,00 zł                    450 zł
Pokój 3 os. w studio                       72,50 zł                    435 zł
Pokój 4 os. w studio                       70,00 zł                    420 zł
Osoby dojeżdżające na zawodny mogą wykupić obiady w cenie 20 zł .
Liczba pokoi poza studiami limitowana. Decyduje kolejność zamówień.
Zamawianie świadczeń na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
w terminie do dnia 10 września 2017.
Opłata za pobyt gotówką na miejscu. Istnieje możliwość wpłaty przelewem:
PHU Milan: bank BPS 49 1930 1611 2400 0414 6829 0002

W ośrodku nie ma możliwości płacenia kartą.


V. TEMPO GRY
Tempo gry wynosić będzie: 90’ + 30” na posunięcie od początku partii.


VI. HARMONOGRAM TURNIEJU – wersja dla 9 rund

17 września 2017 – niedziela

11:00-19:00 Kwaterowanie ekip i weryfikacja zawodników
19:30 Kolacja
20:30 Odprawa techniczna

18 października 2017 – poniedziałek

08:00 Śniadanie
09:00 Otwarcie zawodów
09:15 I runda
13:30 Obiad
15:00 II runda
19:00 Kolacja

19 września 2017 – wtorek

08:00 Śniadanie
09:00 III runda
13:30 Obiad
19:00 Kolacja

20 września 2017 – środa

08:00 Śniadanie
09:00 IV runda
13:30 Obiad
15:00 V runda
19:00 Kolacja

21 września 2017 – czwartek

08:00 Śniadanie
09:00 VI runda
13:30 Obiad
19:00 Kolacja

22 września 2017 – piątek

08:00 Śniadanie
09:00 VII runda
13:30 Obiad
15:00 VIII runda
19:00 Kolacja

23 września 2017 – sobota

08:00 Śniadanie
09:00 IX runda
13:00:00 Obiad
14:00 Zakończenie turnieju

 

VII. NAGRODY i AWANSE
- awans do MPJ do lat 10 na rok 2018 – po 6 najlepszych zawodników z grup C9 i D9
- awans do OOM 2018 – po 4 najlepszych zawodników z grup C11, C13, D11, D13
- dyplomy dla wszystkich uczestników
- nagrody rzeczowe i książkowe dla minimum 20% uczestników


VIII. WPISOWE I OPŁATA KLAS.-RANK.
Wszyscy zawodnicy opłacają opłatę organizacyjną w wysokości 50 PLN oraz
opłatę klasyfikacyjno-rankingową w wysokości 20/15/10 w zależności od ilości
rund przed rozpoczęciem zawodów u organizatora.


IX. RÓŻNE
Wszystkich zawodników obowiązuje posiadanie licencji PZSzach.

Każdy zawodnik przebywa na turnieju pod opieką osoby pełnoletniej wskazanej na formularzu.
W czasie turnieju planujemy ognisko.
Poza tym bezpłatnie:
-możliwość korzystania z boisk i stołów do tenisa stołowego, Bajkolandii,
-możliwość korzystania z siłowni pod opieką osoby dorosłej,
-odpłatnie korzystanie z sauny.

 

Kierownik Turnieju
Bogdan Jeżak

 

 

                                           REGULAMIN

 

Eliminacji Międzywojewódzkich do OOM i MPM w Szachach (WM+MA)

 

                                   Bęsia 18-23.09.2017

 

 

1. Cel zawodów:


1.1 Wyłonienie zawodników i zawodniczek awansujących do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
oraz Mistrzostw Polski Młodzików do 10 lat w 2018 roku.
1.2 Umożliwienie zdobywania przez dzieci i młodzież kategorii szachowych i klas sportowych.
1.3 Popularyzacja szachów dziecięcych i młodzieżowych w województwie mazowieckim (MA)
i warmińsko-mazurskim (WM).
1.4 Integracja środowiska szachowego województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.


2. Termin:

Impreza odbędzie się w dniach 18–23 września 2017r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym
w Bęsi – 10 km od miejscowości Biskupiec Reszelski.
Odprawa techniczna w dniu 17.09.2017 r. o godz. 20:00.


3. Organizator:
3.1 Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu
3.2 Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy
3.3 UKS Trzydziestka Olsztyn


4. Uczestnictwo:
4.1 Prawo startu w Eliminacjach Międzywojewódzkich mają juniorki i juniorzy, w swoich kategoriach
wiekowych, posiadający obywatelstwo polskie oraz członkostwo w klubach i stowarzyszeniach
sportowych zrzeszonych w Polskim Związku Szachowym, zarejestrowanych na terenie jednego z
województw strefy lub zarejestrowani w odpowiednim wojewódzkim związku szachowym
(Mazowieckim Związku Szachowym lub Warmińsko-Mazurskim Związku Szachowym).
4.2 Warunkami dopuszczenia do Eliminacji są:
4.2.1 obecność na odprawie technicznej zawodnika lub opiekuna (w przeciwnym razie zawodnicy
zostaną dopuszczeni do mistrzostw od drugiej, gdy będzie to możliwe)
4.2.2 posiadanie ważnej licencji,
4.2.3 posiadanie legitymacji szkolnej lub innego dokumentu w celu okazania przy wątpliwościach.
4.2.4 złożenie czytelnego podpisu przez opiekuna zawodnika,
Za zdolność do gry (aktualne badanie lekarskie) i ubezpieczenie odpowiedzialna jest jednostka delegująca
zawodnika.
4.3 Grupy turniejowe:
C9 - Chłopcy w wieku do 9 lat rocznik 2008 i młodsi
C11 - Chłopcy w wieku 10-11 lat roczniki 2006 i 2007
C13 - Chłopcy w wieku 12-13 lat roczniki 2004 i 2005
D9 - Dziewczęta w wieku do 9 lat rocznik 2008 i młodsze
D11- Dziewczęta w wieku 10-11 lat roczniki 2006 i 2007
D13- Dziewczęta w wieku 12-13 lat roczniki 2004 i 2005


5. System rozgrywek:
5.1 Eliminacje Międzywojewódzkie w Szachach zostaną rozegrane w oddzielnych grupach
wiekowych dziewcząt i chłopców (bez możliwości łączenia grup).
5.2 W przypadku udziału w grupie 13-14 uczestników turniej rozgrywany jest systemem
szwajcarskim na dystansie 7 rund, 15 i więcej uczestników - system szwajcarski na dystansie
9 rund.

 

5.3 W przypadku udziału w grupie do 12 uczestników turniej rozgrywany jest systemem kołowym
(każdy z każdym), odpowiednio jedno lub dwa koła w zależności od liczby zawodników.
5.4 Na odprawie technicznej sędzia główny ogłosi terminarz rund.
Proponowany terminarz

terminarz b

5.5 Tempo gry 90 minut + 30 sekund na każde posunięcie od początku gry
5.6 Turnieje zgłoszone do oceny rankingowej FIDE


6. Ocena wyników:
6.1 W przypadku systemu szwajcarskiego o kolejności miejsc decyduje:
- suma zdobytych punktów,
- wartościowanie średnie Buchholza,
- wartościowanie pełne Buchholza,
- liczba zwycięstw,
- wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami,
- ranking średni przeciwników
6.2 W przypadku systemu kołowego lub dwukołowego, o kolejności miejsc decyduje:
- liczba zdobytych punktów,
- punktacja Sonnenborna-Bergera,
- rozszerzony system Koyi,
- liczba zwycięstw,
- wynik bezpośredniej partii.
6.3 W przypadku braku rozstrzygnięcia na podstawie powyższych kryteriów o awansie do rozgrywek
finałowych zadecyduje dogrywka – 2 partie w tempie 10’ + 5”/posunięcie (obowiązują przepisy
gry szachów szybkich), a następnie – przy wyniku 1:1 – partię błyskawiczną (obowiązują przepisy
gry błyskawicznej), na której rozegranie białe otrzymują czas 6’, a czarne 4’; remis w tej partii
decyduje o zwycięstwie czarnych.


7. Sędziowanie i przepisy gry:
7.1 Sędzią głównym mistrzostw jest Andrzej Gula – klasa państwowa
7.2 Sędzia główny proponuje skład sędziowski.
7.3 Sędzia główny na odprawie technicznej dokonuje ostatecznej weryfikacji zawodników
zgłoszonych do zawodów.
7.4 Od decyzji sędziego asystenta zawodnik ma prawo natychmiastowego odwołania się do sędziego
głównego..
7.5 Podczas zawodów decyzje sędziego głównego są nieodwołalne. Służy od nich jedynie zażalenie
do Kolegium Sędziów PZSzach

 

7.6 Sędzia główny ma obowiązek wysłać w ciągu 5 dni po zawodach sprawozdanie w formie
elektronicznej do Przewodniczącego Komisji Klasyfikacji i Rankingu oraz do Wiceprezesa
PZSzach ds. Młodzieżowych.
7.7 W mistrzostwach obowiązują aktualne Przepisy Gry FIDE.
7.8 Remis przed 40 posunięciem wymaga akceptacji sędziego.
7.9 Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 15
minut w stosunku do rzeczywistego czasu rozpoczęcia sesji, przegrywa partię.


8. Zgłoszenia:
Zgłoszenia do turnieju do 10 września 2017 r., poprzez serwis Chessarbiter.
Linki turniejowe

C9 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4410/
C11 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4412/
C13 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4413/
D9 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4407/
D11 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4408/
D13 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4409/

 

9. Finansowanie:
Koszty udziału w mistrzostwach pokrywają delegujące zawodników kluby, wojewódzkie związki
szachowe lub rodzice.


10. Nagrody i wyróżnienia:
10.1 Awans do finałów Mistrzostw Polski Młodzików w Szachach w 2018 uzyskuje po 6 najlepszych
zawodników i zawodniczek.
10.2 Awans do OOM w szachach w 2018 uzyskuje po 4 najlepszych zawodników i zawodniczek.
10.3 Medale, dyplomy, nagrody rzeczowe zgodnie z komunikatem organizacyjnym


11. Przepisy końcowe i informacje dodatkowe:
11.1 Obowiązkiem sędziego głównego jest codzienne umieszczanie na ogólnodostępnej stronie
internetowej: wyników i kojarzeń.
11.2 Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę gry telefonów komórkowych oraz innych
telekomunikacyjnych urządzeń elektronicznych pod rygorem:
- dla zawodników - przegrania partii
- dla innych osób - zakazu wstępu na salę gry do końca turnieju.
11.3 Zabrania się uczestnikom opuszczania sali turniejowej w trakcie gry oraz prowadzenia w tym
czasie jakichkolwiek rozmów, zarówno z innymi uczestnikami, jak też z osobami postronnymi
i opiekunami, także w kwestii propozycji remisowych własnych czy przeciwników.
11.4 Wszyscy zawodnicy muszą przebywać na zawodach pod opieką pełnoletnich osób towarzyszących
(opiekunowie, szkoleniowcy, rodzice).
11.5 Do turnieju nie zostaną przyjęci juniorzy bez opiekuna.
11.6 Za zdolność zawodników do startu w mistrzostwach (aktualne badanie lekarskie) odpowiedzialny
jest klub, rodzic.
11.7 Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.
11.8 Udział w turnieju wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów,
Partnerów i Sponsorów Turnieju.
11.9 Podczas trwania mistrzostw obowiązuje Regulamin Porządkowy Ośrodka.
11.10 Organizator zastrzega sobie prawo korekty i interpretacji regulaminu.

 

 

Kierownik turnieju Arbiter główny turnieju

 

Bogdan Jeżak Andrzej Gula

 

poniedziałek, 10 kwiecień 2017 20:34

Mistrzostwa Mazowsza Juniorów - Radzymin 2017

Napisał

Regulamin

Mistrzostwa Mazowsza Juniorów

w szachach na rok 2017

- pod patronatem Burmistrza Radzymina

I. Cel

- Popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży.

- Wyłonienie Mistrzyń i Mistrzów Mazowsza Juniorów na rok 2017 w poszczególnych grupach wiekowych.

- Współzawodnictwo, umożliwiające porównanie szans zawodników przed półfinałami Mistrzostw Polski Juniorów i wyłonienie reprezentantów poszczególnych klubów.

- Możliwość uzyskania okręgowych kategorii szachowych (do II włącznie) .

- Możliwość zmiany rankingu FIDE/ uzyskania częściowego rankingu FIDE.

II. Organizatorzy

- Mazowiecki Związek Szachowy

- UKS TSz Zieloni Zielonka

- ROKiS Radzymin

  1. IIIKoordynator zawodów

- Robert Krasiewicz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. kom. 518-655-454

IV. Termin i miejsce

- Turniej rozegrany zostanie w hali sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu,
Al. Jana Pawła II 20, Radzymin.

w dniach 17-18.06.2017 r. (sobota-niedziela).

Harmonogram zawodów:

17.06,

Ostateczna weryfikacja zgłoszeń, odprawa techniczna – 9.00 – 9.30

Runda I-IV –  10.00 – 18.00

18.06,

Runda V-VII –  10.00 – 16.00  

Zakończenie zawodów, ok. 15 min. po zakończeniu ostatniej partii.

V. Warunki uczestnictwa

- W zawodach mogą uczestniczyć wyłącznie zawodnicy zrzeszeni w klubach MZSzach i posiadający licencje.

- Wpisowe do zawodów wynosi 60 PLN (wszystkie grupy zgłoszone do FIDE).

Wpisowe obejmuje opłaty klasyfikacyjno-rankingowe (OK-R FIDE/PZSzach).

- Zapisy do MMJ przyjmowane będą na podanych niżej stronach programu ChessArbiter dla poszczególnych grup turniejowych do dnia 10.06.2017 r. włącznie lub mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  w tym samym terminie.

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, kategorie szachową, nazwę klubu.

Do 9 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2586/

 Do 11 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2587/

 Do 13 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2588/

 Do 15 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2589/

 Do 18 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2590/

- Listy startowe będą na bieżąco weryfikowane oraz uaktualniane przez sędziego głównego zawodów.

- Osoby zgłaszające się po terminie, uzyskają możliwość startu po opłaceniu startowego w podwójnej wysokości.

- Ostateczna weryfikacja uczestników + przyjmowanie wpisowego odbędzie się na sali gry w dniu 17.06.2017 r. w godz. 9:00 - 9:30. Każdy zawodnik ma obowiązek potwierdzić obecność u Sędziego pod rygorem niedopuszczenia do pierwszej rundy lub podwyższenia opłaty wpisowego o 20 PLN. (Dotyczy także wszystkich zawodników zgłoszonych w terminie).

- Obowiązkiem uczestników zawodów jest posiadanie licencji zawodniczej PZSzach – potwierdzeniem jest odpowiedni wpis w Centralnym Rejestrze PZSzach. Załączniki i opłaty wg Regulaminu Licencyjnego PZSzach z dn. 28.12.2012 r. – można przekazać na ręce sędziego głównego, jednak nie później niż w terminie weryfikacji uczestników.

- Rozgrywki prowadzone będą wspólnie dla dziewcząt i chłopców w grupach wiekowych:

I – do 9 lat (urodzeni w roku 2008 i młodsi)

II – do 11 lat (urodzeni w roku 2006 i młodsi)

III – do 13 lat (urodzeni w roku 2004 i młodsi)

IV – do 15 lat (urodzeni w roku 2002 i młodsi)

V – do 18 lat (urodzeni w roku 1999 i młodsi)

Zawodnik mający zapewniony awans na MPJ 2017 (MPM, OOM SU) w swojej grupie wiekowej lub zawodnicy, którzy na Finałach MPJ 2017 (MPM, OOM SU)  uzyskali wynik powyżej 50 %, może zostać zgłoszony do gry w MMJ w kolejnej, starszej grupie wiekowej. W grupie do lat 11 mogą zagrać zawodnicy z rankingiem PZSzach >= 1800 urodzeni 2008 i młodsi. Szczegółowa lista uprawnionych do skorzystania z tych punktów Regulaminu stanowi załącznik nr 1.

- Obowiązkiem uczestników zawodów jest posiadanie długopisu i prowadzenie zapisu partii.

Zawodnicy z rocznika 2010 i młodsi mogą zostać zwolnieni z tego obowiązku, jednak z zastrzeżeniami:

a) nie prowadzący zapisu otrzymuje 25 % mniej czasu do namysłu.

b) nie prowadzący zapisu traci częściowo prawo do reklamacji zgłaszanych na podstawie zapisu partii.

- Organizator zastrzega sobie prawo łączenia grup turniejowych z zachowaniem nagród w poszczególnych grupach wiekowych (w przypadku niemożności rozegrania planowanej ilości rund turnieju szwajcarskiego).

VI. System rozgrywek i tempo gry

System szwajcarski na dystansie 7 rund.

Tempo gry: P`65 min. na partię dla jednego zawodnika (wszystkie grupy turniejowe).

VII. Kolejność miejsc

- O kolejności miejsc decyduje suma zdobytych punktów, a w przypadku jej równości kolejno:

- wartościowanie Buchholza z odrzuceniem po jednym skrajnym wyniku

- wartościowanie Buchholza

- ilość zwycięstw

- wartościowanie progresywne

VIII. Nagrody

- Pierwsza szóstka dziewcząt i chłopców w każdej grupie wiekowej otrzyma dyplomy, a pierwsza trójka medale. Przewidziane też są puchary dla najlepszych i nagrody rzeczowe dla czołówki.

IX. Ustalenia końcowe

- Turniej rozgrywany będzie według przepisów gry FIDE.

- Regulamin znowelizowany został w oparciu o „Wytyczne  w sprawie organizacji i przebiegu w roku 2014

zawodów Polskiego Związku Szachowego w szachach na szczeblu międzywojewódzkim i wojewódzkim

- Przybycie do stolika z opóźnieniem większym niż 10 min powoduje przegraną.

- Interpretacja regulaminu w trakcie zawodów należy do sędziego głównego.

- Udział w turnieju, wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów Turnieju oraz wykorzystaniem danych osobowych

w plikach turniejowych.

- Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.

- Na miejscu zawodów będzie możliwość (odpłatnie) spożycia smacznych posiłków.

- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonania zmian w regulaminie i ostatecznej jego interpretacji.

Sędzia główny - Robert Krasiewicz (arbiter klasy pierwszej)

niedziela, 26 luty 2017 09:24

Wakacje z szachami „Bursztynowe Wybrzeże” 2019

Napisał

Wakacje z szachami „Bursztynowe Wybrzeże”

Mikoszewo 23-31 sierpnia 2019

 

Organizator wyjazdu: MZSzach, UKS TSz Zieloni Zielonka 

Termin: 23– 31 sierpnia 2019

Miejsce: Mikoszewo ul. Gdańska 14  Ośrodek  Wczasowy Leśny Zakątek             

Koordynator wyjazdu:  Robert Krasiewicz

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. kom. 518 655 454

Strona Festiwalu: http://www.festiwalszachow.pl

 

Wykaz zajęć i rozgrywek do wyboru:                                   

ü  Turniej C – klasyfikacyjny  tempem 60 minut, dla zawodników z rankingiem do 1250 PZSzch, można zdobyć V,IV, III, II i I kobiecą kategorię,

ü  Turniej B – klasyfikacyjny  tempem 30 min + 30 sekund na ruch, dla zawodników z rankingiem do 1700 PZSzach, można zdobyć III, II i I kategorię kobiecą,

ü  Turniej A – zgłoszonym do FIDE, dla zawodników rankingiem 1800 PZSzach i powyżej,

    9 rund tempem 90’ + 30”,

ü  Rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę plażową - wg zainteresowań,

ü  Lekcja Lego Robotyki Mindstorm

ü  Plażowanie i zbieranie bursztynu, kąpiele w morzu (zależne od pogody)

ü  Kąpiele w basenie otwartym na terenie ośrodka,

ü  Dyskoteka,

ü  Ognisko z kiełbaskami,

ü  Wycieczka do parku rozrywki w programie:

                 Gry w Bubble football,  Bitwy łucznicze                                                                                       

                 Dmuchany tor przeszkód komandosa                                                           

                 inne dmuchańce dla najmłodszych

ü  Laserowy Paintball – zabawy terenowe, 

ü  Park Linowy, turniej szachów błyskawicznych.

ü  Wykład o bursztynie i nocne zbieranie bursztynu lub gra terenowa w poszukiwanie bursztynu – do wyboru

Rodzaj atrakcji może nieznacznie ulec zmianie!

Ośrodek zapewnia:

ü  Posiłki: śniadania, obiady  i kolacje – szwedzki stół

ü  Opiekę medyczno-pielęgniarską, ratowników WOPR podczas pobytu nad morzem          

ü  Noclegi w domkach letniskowych

ü  Basen o długości 13 metrów i głębokości 1,5 m, basenik kąpielowy ze zjeżdżalnią,

ü  Boisko do gry w piłkę nożną, piłkę siatkową,

ü  Stół do tenisa stołowego, wypożyczalnie rowerów, badminton, gry zręcznościowe.

Dojazd i powrót autokarem

ü  Wyjazd 23 sierpnia (piątek), ok. godz. 8.30

ü  Powrót 31sierpnia (sobota) ok. godz. 17.00.

Opieka

ü  Klub zapewnia opiekę wychowawcy (co najmniej jeden wychowawca na 15 dzieci),

ü  Trenera szachowego do analizy rozgrywanych partii,

ü  Instruktora i sędziego do prowadzenia zajęć i rozgrywek szachowych.

Koszt wyjazdu 1250 zł obejmuje:

ü  Przejazd autokarem,

ü  Zakwaterowanie i wyżywienie 9 dni (od obiadu 23.08 do śniadania 31.08) i prowiant na podróż powrotną,

ü  Organizację zajęć i wycieczek wg w/w wykazu,

ü  Ubezpieczenie.

Zaliczkę 350 zł należy wpłacić na konto lub gotówką do końca kwietnia 2019r.

Nr konta: Bank Zachodni 56 1090 1043 0000 0001 1341 8257

w treści proszę wpisać Mikoszewo 2019 oraz imię i nazwisko dziecka.

Pozostała kwota 900 zł wpłata do 31 lipca

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy zainteresowanych o szybką rezerwację.

Osoby zgłaszające się po terminie płacą 200 zł więcej!

 

Galeria z ostatniego wyjazdu -->

„Bursztynowe Wybrzeże” Mikoszewo 2018

 

środa, 16 marzec 2016 21:56

Mistrzostwa Mazowsza Juniorów - Radzymin 2016

Napisał

Regulamin

Mistrzostwa Mazowsza Juniorów

w szachach na rok 2016

- pod patronatem Burmistrza Radzymina

I. Cel

- Popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży.

- Wyłonienie Mistrzyń i Mistrzów Mazowsza Juniorów na rok 2016 w poszczególnych grupach wiekowych.

- Współzawodnictwo, umożliwiające porównanie szans zawodników przed półfinałami Mistrzostw Polski Juniorów i wyłonienie reprezentantów poszczególnych klubów.

- Możliwość uzyskania okręgowych kategorii szachowych (do II włącznie) .

- Możliwość zmiany rankingu FIDE/ uzyskania częściowego rankingu FIDE.

II. Organizatorzy

- Mazowiecki Związek Szachowy

- UKS TSz Zieloni Zielonka

- ROKiS Radzymin

  1. IIIKoordynator zawodów

- Robert Krasiewicz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. kom. 518-655-454

IV. Termin i miejsce

- Turniej rozegrany zostanie w hali sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu,
Al. Jana Pawła II 20, Radzymin.

w dniach 11-12.06.2016 r. (sobota-niedziela).

Harmonogram zawodów:

11.06,

Ostateczna weryfikacja zgłoszeń, odprawa techniczna – 9.00 – 9.30

Runda I-IV –  10.00 – 18.00

12.06,

Runda V-VII –  10.00 – 16.00  Grupa do lat 9 od godz. 11.00

Zakończenie zawodów, ok. 15 min. po zakończeniu ostatniej partii.

V. Warunki uczestnictwa

- W zawodach mogą uczestniczyć wyłącznie zawodnicy zrzeszeni w klubach MZSzach i posiadający licencje.

- Wpisowe do zawodów wynosi 40 PLN w grupie do lat 9 (tylko ranking krajowy) oraz 60 PLN

  (w pozostałych grupach zgłoszonych do oceny rankingu FIDE).

Wpisowe obejmuje opłaty klasyfikacyjno-rankingowe (OK-R FIDE/PZSzach).

- Zapisy do MMJ przyjmowane będą na podanych niżej stronach programu ChessArbiter dla poszczególnych grup turniejowych do dnia 31.05.2016 r. włącznie lub mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  w tym samym terminie.

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, kategorie szachową, nazwę klubu.

Do 9 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1786/

 Do 11 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1787/

 Do 13 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1788/

 Do 15 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1789/

 Do 18 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1790/

- Listy startowe będą na bieżąco weryfikowane oraz uaktualniane przez sędziego głównego zawodów.

- Osoby zgłaszające się po terminie, uzyskają możliwość startu po opłaceniu startowego w podwójnej wysokości.

- Ostateczna weryfikacja uczestników + przyjmowanie wpisowego odbędzie się na sali gry w dniu 11.06.2016 r. w godz. 9:00 - 9:30. Każdy zawodnik ma obowiązek potwierdzić obecność u Sędziego pod rygorem niedopuszczenia do pierwszej rundy lub podwyższenia opłaty wpisowego o 20 PLN. (Dotyczy także wszystkich zawodników zgłoszonych w terminie).

- Obowiązkiem uczestników zawodów jest posiadanie licencji zawodniczej PZSzach – potwierdzeniem jest odpowiedni wpis w Centralnym Rejestrze PZSzach. Załączniki i opłaty wg Regulaminu Licencyjnego PZSzach z dn. 28.12.2012 r. – można przekazać na ręce sędziego głównego, jednak nie później niż w terminie weryfikacji uczestników.

- Rozgrywki prowadzone będą wspólnie dla dziewcząt i chłopców w grupach wiekowych:

I – do 9 lat (urodzeni w roku 2007 i młodsi)

II – do 11 lat (urodzeni w roku 2005 i młodsi)

III – do 13 lat (urodzeni w roku 2003 i młodsi)

IV – do 15 lat (urodzeni w roku 2001 i młodsi)

V – do 18 lat (urodzeni w roku 1998 i młodsi)

Zawodnik mający zapewniony awans na MPJ 2015 (MPM, OOSU) w swojej grupie wiekowej lub zawodnicy, którzy na Finałach MPJ 2015 (MPM, OOSU)  uzyskali wynik powyżej 50 %, może zostać zgłoszony do gry w MMJ w kolejnej, starszej grupie wiekowej. W grupie do lat 11 mogą zagrać zawodnicy z rankingiem PZSzach >= 1800 urodzeni 2007 i młodsi. Szczegółowa lista uprawnionych do skorzystania z tych punktów Regulaminu stanowi załącznik nr 1.

- Obowiązkiem uczestników zawodów jest posiadanie długopisu i prowadzenie zapisu partii.

Zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi mogą zostać zwolnieni z tego obowiązku, jednak z zastrzeżeniami:

a) nie prowadzący zapisu otrzymuje 25 % mniej czasu do namysłu.

b) nie prowadzący zapisu traci częściowo prawo do reklamacji zgłaszanych na podstawie zapisu partii.

- Organizator zastrzega sobie prawo łączenia grup turniejowych z zachowaniem nagród w poszczególnych grupach wiekowych (w przypadku niemożności rozegrania planowanej ilości rund turnieju szwajcarskiego).

VI. System rozgrywek i tempo gry

System szwajcarski na dystansie 7 rund.

Tempo gry P`60 min. na partię dla jednego zawodnika zawodnika (grupa do lat 9).

      P`65 min. na partię dla jednego zawodnika (pozostałe grupy turniejowe).

VII. Kolejność miejsc

- O kolejności miejsc decyduje suma zdobytych punktów, a w przypadku jej równości kolejno:

- wartościowanie Buchholza z odrzuceniem po jednym skrajnym wyniku

- wartościowanie Buchholza

- ilość zwycięstw

- wartościowanie progresywne

VIII. Nagrody

- Pierwsza szóstka dziewcząt i chłopców w każdej grupie wiekowej otrzyma dyplomy, a pierwsza trójka medale. Przewidziane też są puchary dla najlepszych i nagrody rzeczowe dla czołówki.

IX. Ustalenia końcowe

- Turniej rozgrywany będzie według przepisów gry FIDE.

- Regulamin znowelizowany został w oparciu o „Wytyczne  w sprawie organizacji i przebiegu w roku 2014

zawodów Polskiego Związku Szachowego w szachach na szczeblu międzywojewódzkim i wojewódzkim

- Przybycie do stolika z opóźnieniem większym niż 10 min powoduje przegraną.

- Interpretacja regulaminu w trakcie zawodów należy do sędziego głównego.

- Udział w turnieju, wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów Turnieju oraz wykorzystaniem danych osobowych

w plikach turniejowych.

- Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.

- Na miejscu zawodów będzie możliwość (odpłatnie) spożycia smacznych posiłków.

- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonania zmian w regulaminie i ostatecznej jego interpretacji.

Sędzia główny - Robert Krasiewicz (arbiter klasy pierwszej)

Wakacje z szachami „Bursztynowe Wybrzeże” Mikoszewo 20-28 sierpnia 2016

 

Organizator wyjazdu: UKS TSz Zieloni Zielonka 

Termin: 20– 28 sierpnia 2016

Miejsce: Mikoszewo ul. Gdańska 14  Ośrodek  Wczasowy Leśny Zakątek             

Koordynator wyjazdu:  Robert Krasiewicz

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. kom.: 518 65 54 54

 

Wykaz zajęć i rozgrywek do wyboru oraz planowane wycieczki:                                           

ü  Turniej C – klasyfikacyjny  tempem 30 minut, można zdobyć  V i IV kategorię,

ü  Turniej B – klasyfikacyjny  tempem 30 min + 30 sekund na ruch, można zdobyć III i II kategorię

ü  Turniej A – zgłoszonym do FIDE z rankingiem powyżej 1800, 9 rund tempem 90’ + 30”

ü  Rozgrywki w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę plażową - wg zainteresowań,

ü  Lekcja Lego Robotyki Mindstorm

ü  Plażowanie i zbieranie bursztynu, kąpiele w morzu (zależne od pogody)

ü  Kąpiele w basenie otwartym na terenie ośrodka,

ü  Dyskoteki, wieczór filmowy,

ü  Ognisko z kiełbaskami,

ü  Wycieczka autokarowa do Gdańska i rejs statkiem na Westerplatte

ü  Wycieczka autokarowa do Szymbarku (dom do góry nogami, najdłuższa deska świata, Dom Sybiraka i inne atrakcje) 

ü  Park Linowy, turniej szachów błyskawicznych.

ü  Wykład o bursztynie i nocne zbieranie bursztynu

Ośrodek zapewnia:

ü  Posiłki: śniadania, obiady  i kolacje – szwedzki stół

ü  Opiekę medyczno-pielęgniarską, ratowników WOPR podczas pobytu nad morzem          

ü  Noclegi w domkach letniskowych

ü  Basen o długości 13 metrów i głębokości 1,5 m, basenik kąpielowy ze zjeżdżalnią,

ü  Boisko do gry w koszykówkę, piłkę nożną, piłkę plażową,

ü  Stół do tenisa stołowego, wypożyczalnie rowerów, badminton, gry zręcznościowe.

Dojazd i powrót autokarem:

ü  Wyjazd 20 sierpnia (sobota), godz. 8.30

ü  Powrót 28 sierpnia (niedziela) ok. godz. 17.00.

Opieka:

ü  Klub zapewnia opiekę wychowawcy (co najmniej jeden wychowawca na 15 dzieci),

ü  Trenera szachowego do analizy rozgrywanych partii,

ü  Instruktora i sędziego do prowadzenia zajęć i rozgrywek szachowych.

Koszt wyjazdu 1070 zł obejmuje:

ü  Przejazd autokarem,

ü  Zakwaterowanie i wyżywienie 9 dni

      (od obiadu 20.08 do śniadania 28.08) i prowiant na podróż powrotną,

ü  Organizację zajęć i wycieczek wg w/w wykazu,

ü  Ubezpieczenie.

Zaliczkę 370 zł należy wpłacić na konto klubu UKS TSz Zieloni Zielonka

lub gotówką do końca kwietnia 2016r.

Nr konta: BZWBK 56 1090 1043 0000 0001 1341 8257

w treści proszę wpisać Mikoszewo 2016 oraz imię i nazwisko dziecka.

Pozostała kwota 700 zł wpłata do 31 lipca .

 

Uwaga: dla dziedzi i młodzieży (do lat 19) zameldowanych w Zielonce Urząd Miasta dofinansowuje 20 zł za osobo/dzień.

 

 

 miko

 

Strona 1 z 2

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem