Dobra forma juniora Zielonki na Drużynowych Mistrzostwach Szkół
Zawodnicy Zielonki na podium X Jubileuszowego Turnieju im. Jana Brustmana
W sobotę 7 października 2017r. rozegrany został X Jubileuszowy Turniej im. Jana Brustmana. Zawody odbyły się na terenie SP 353 w dzielnicy Warszawa-Wesoła, gdzie prężnie działa tamtejszy klub "Gambit" kierowany przez p.Teresę Osypiuk.
X jubileuszowy turniej szachowy im. Jana Brustmana
Komunikat organizacyjny
X turnieju im. Jana Brustmana
1.Organizator:
Urząd Dzielnicy Wawer i Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy
Współorganizatorzy:
SP 353 Wesoła
UKS Gambit Wesoła
WCK – Filia Anin
2. Cel turnieju :
Uczczenie pamięci trenera szachowego p.Jana Brustmana
Popularyzacja szachów wśród dzieci
3. Termin i Miejsce gry
Szkoła Podstawowa Nr 353 (osiedle Stara Miłosna) ul . Cieplarniana 23 Warszawa - Wesoła
4. Warunki uczestnictwa
W głównym turnieju A mogą wziąć udział wszystkie dzieci i młodzież w wieku od 5 - 20 lat bez względu na poziom gry, początkujący mile widziani.
Dodatkowo będzie rozegrany oddzielny turniej B dla małych dzieci z rocznika 2010 młodsi.
5. Tempo gry
15 minut na partię dla każdego zawodnika
6. System rozgrywek
Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund , wg przepisów FIDE dla szachów szybkich. Turniej A będzie liczony do rankingu FIDE Rapid.. O kolejności miejsc w zawodach decyduje ilość punktów zdobytych przez zawodnika.
W przypadku zdobycia równej ilości punktów przez dwóch lub więcej zawodników o kolejności miejsc decydują następujące, kryteria punktacji pomocniczej:Buchholz-cut1, Buchholz, Progress, liczba zwycięstw,
Jeśli liczba uczestników w turnieju głównym będzie mniejsza niż 70 osób to organizator zastrzega sobie możliwość zmniejszenia liczby rund.
Warunkiem dopuszczenia do turnieju jest: dokonanie zgłoszenia telefonicznego 664 303 892 lub
zapis na stronie internetowej http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ / do dnia
5.10.2017 , oraz potwierdzenie udziału u organizatora do godz. 09.45 w dniu 7.10.2017,
Wpisowe do turnieju wynosi 25 zł..
Gwarantujemy udział wszystkim zgłoszonym zawodnikom przed 5.10.2017r. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe w miarę wolnych miejsc. Jeśli ilość zgłoszonych do turnieju B będzie mniejsza niż 10 to zawodnicy zostaną dołączeni do głównego turnieju.
8. Program zawodów
10.00 I runda
10.30 rozpoczęcie turnieju
11.00 -14.30 rundy II –VII
14.45 IX rundy
15.45 zakończenie turnieju
9. Nagrody i wyróżnienia
W turnieju przewidziano około 40 nagród rzeczowych w tym:
Za zajęcie I - go miejsca nagroda rzeczowa o wartości 500 zł
Za zajęcie II - X - go miejsca cenne nagrody rzeczowe
Nagrody specjalne: w grupach wiekowych do 8 lat 10 lat, 12 lat, 14 lat
Dla dziewcząt 3 nagrody:
Nagrody specjalne po 3 - dla najlepszej III kat; IV kat; V kat, b.k.
Nagrody losowane z prawidłowych rozwiązań w tradycyjnym konkursie kombinacji min. 5
Każdy z uczestników otrzyma tylko jedną nagrodę.
W turnieju B minimum 5 nagród rzeczowych.
10. Inne
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany w regulaminie.
Osoby niepełnoletnie przebywają pod opieką i na odpowiedzialność rodziców, opiekunów, nauczycieli (osób pełnoletnich).
Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.
W miejscu gry jest zakaz używania urządzeń elektronicznych np. telefon komórkowy, tablet.
Zgłoszenie się do turnieju jest równoznaczne z zaakceptowaniem postanowień niniejszego Komunikatu Organizacyjnego
Druzynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych
REGULAMIN
Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich
Warszawa-Wesoła, 19.11.2016
I. Cele
- Popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży na Mazowszu.
- Wyłonienie Drużynowego Mistrza Mazowsza Szkół Podstawowych.
II. Organizatorzy: Mazowiecki Związek Szachowy, UKS Gambit Wesoła.
III. Termin i miejsce: 19.11.2016r. w godz. 10.00 - 17.00, Gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Klimatyczna 1,
05-077 Warszawa –Wesoła.
IV. Warunki uczestnictwa
- W turnieju mogą wziąć udział drużyny reprezentujące mazowieckie szkoły podstawowe, które zgłoszą się na adres e-amil Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 09.11.2016 i opłacą wpisowe w wysokości 80 zł od drużyny (płatne w dniu rozgrywek). Zgłoszenia imienne składu zawodników dokonujemy do dnia 12 listopda.
Zgłoszenia drużyn po terminie będą możliwe ale wpisowe zwiększy się i wyniesie 110zł, a w dniu zawodów 150zł.
Zgłoszenia nowych drużyn po terminie, od 10.11.2016 oraz w dniu zawodów będą przyjmowane tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z sędzią głównym.
Wszyscy zawodnicy drużyny muszą być uczniami szkoły którą reprezentują.
- Jedna szkoła może wystawić maksymalnie 3 drużyny.
Jednak w przypadku gdy liczba drużyn szkół podstawowych będzie większa niż 90, drużyny zgłoszone jako trzecie z tej samej szkoły rozegrają odzielny turniej B. Jeśli po oddzieleniu drużyn nr3 nadal liczba zgłoszonych szkół będzie większa niż 90 to w pierwszej kolejności do turnieju B będą przenoszone drugie drużyny z tej samej szkoły ze średnim rankingiem równym 1000pkt. i dalej kolejno drugie drużyny z najniższymi rankingami.
Jeśli szkoła wystawi tylko jedną drużynę to zawsze ta druzyna bez względu na średni ranking zagra w głównym turnieju.
Zwycięska drużyna w turnieju B otrzyma nagrodę.
- Konieczne potwierdzenie obecności w dniu zawodów 19.11.2016 w godz.8.30 - 9.30 oraz wypełnienie formularza zgłoszenia drużyny do zawodów.
- Udział w turnieju wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów, Partnerów i Sponsorów Turnieju.
- Koszty organizacji zawodów ponosi organizator.
- Koszty uczestnictwa w zawodach ponoszą zawodnicy.
VI. Składy drużyn
- Drużyna składa się z 4 zawodników: 3 chłopców (szachownice 1-3) i 1 dziewczyny (szachownica 4) posiadających ważną legitymację szkolną.
- Mecze rozgrywane są na 4 szachownicach.
- Na szachownicy czwartej musi występować zawodniczka.
- Drużyna może wystąpić w 3 osobowym składzie.
- Na szachownicy chłopca może zostać zgłoszona dziewczynka, jednakże pozbawia ją to prawa gry na szachownicy 4 dla dziewczynek.
- Zgłoszeń dokonujemy przez internet na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Zawodników zgłaszamy według numerów szachownic na których będą grali.
- Kolejność zawodników w drużynie zgłoszona poprzez wypełnienie druku w dniu zawodów, musi być zgodna z kolejnością w zgłoszeniu internetowym.W dniu zawodów, ale przed ich rozpoczęciem, można będzie warunkowo dopisać nowego zawodnika, pod warunkiem, że któryś z wcześniej zgłoszonych nie przyjedzie na zawody.
- Drużyna może zgłosić jednego rezerwowego zawodnika który będzie mógł zagrać na 3 szachownicy oraz jedną rezerwową zawodniczkę przypisaną do 4 szachownicy. Jednak z uwagi na konieczność szybkiego przeprowadzenia kojarzeń kolejnych rund w systemie komputerowym nie będą dokonywane zmiany nazwisk graczy a nagrodę za najlepszy wynik otrzyma zawodnik zgłoszony w składzie podstawowym na 1,2,3,4 desce.
- W przypadku pisemnego niezgłoszenia zmiany składu drużyny, obowiązuje skład podstawowy
- W przypadku rundy pierwszej – jesli drużyna nie zgłosi inaczej to zagra skład podstawowy, to jest złożony z zawodników znajdujących się w głównym zgłoszeniu na miejscach 1-3 oraz najwyżej zgłoszonej dziewczynki.
- Zawodnik nie może być zgłoszony do więcej niż jednej drużyny to znaczy : W przypadku zgłoszenia dwóch drużyn z tej samej szkoły, zawodnik zostanie na stałe przypisany do drużyny nr. I lub nr.II.
- Kolejność drużyn przed pierwszą rundą ustala się na podstawie średnich rankingów PZSzach. Podstawą Rankingu jest Centralny Rejestr PZSzach lub wpis w legitymacji szachowej.
VII. System i tempo gry
· Turniej rozegrany zostanie systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund.
· Tempo gry 15 min dla zawodnika.
VIII. Kolejność miejsc drużynowa
· Suma punktów zdobytych przez wszystkich zawodników drużyny.
· Duże punkty meczowe.
· Suma punktów na pierwszej szachownicy
· Suma punktów na czwartej szachownicy
· Suma punktów na drugiej szachownicy
IX. Kolejność miejsc indywidualna
Nagroda jest przypisana do najlepszego wyniku na szachownicy .
Kolejność miejsc na szachownicach ustala się według następujących kryteriów:
· liczba zdobytych punktów,
· miejsce drużyny.
X. Nagrody i wyróżnienia
Zwycięska Szkoła otrzymuje tytuł Drużynowego Mistrza Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich
Drużynowo
I miejsce: Puchar + medale + dyplom + upominek
II miejsce: Puchar + medale + dyplom+ upominek
- III miejsce: Puchar + medale + dyplom+ upominek
- Indywidualnie na każdej szachownicy
I miejsce: medal + upominek
II miejsce: medal + upominek
III miejsce: medal. + upominek
XI. Informacje techniczne
· Turniej rozgrywany będzie według przepisów gry FIDE dla szachów szybkich.
· Na nieparzystych szachownicach kolorem białym grają zawodnicy drużyny umieszczonej w kojarzeniu na pierwszej pozycji (na pozostałych szachownicach zawodnicy tej drużyny grają kolorem czarnym).
· Każda drużyna wyznacza kapitana drużyny, który jest odpowiedzialny za wypełnienie protokołu meczowego, oraz zgłoszenia składu drużyny.
· Kapitanem drużyny może być : opiekun lub zawodnik.
· Wyniki meczu należy zgłasić do sędziego głównego bezpośrednio po meczu. Za zgłoszenie wyników odpowiedzialny jest kierownik drużyny grającej na pierwszej szachownicy białymi.
· Przybycie do stolika z opóźnieniem większym niż 15 min powoduje przegraną.
· Jesli w trakcie turnieju w wyniku różnych nieprzewidzianych zdarzeń w drużynie zostanie tylko dwóch grających zawodników to taka drużyna będzie mogła kontynuować zawody w trybie warunkowym co oznacza brak mozliwości zdobycia medali indywidualnych i drużynowych przez zawodników tej drużyny.
· Ostateczna interpretacja regulaminu należy do sędziego głównego.
XII. Ustalenia końcowe
· W czasie zawodów będzie możliwość odpłatnego zjedzenia dwu-daniowego obiadu w cenie 16 zł.
· Warunkiem zakupienia jest zgłoszenie na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ilości chętnych na zjedzenie obiadu w terminie do 9 listopada
· Obowiązuje zmiana obuwia. Istnieje możliwość zakupienia ochraniaczy na obuwie w automacie.
· Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.
· Osoby niepełnoletnie przebywają pod opieką i na odpowiedzialność rodziców, opiekunów, nauczycieli (osób pełnoletnich).
· Każdy z uczestników ponosi odpowiedzialność za szkody materialne wyrządzone przez ich zachowanie.
· Zgłoszenie do turnieju oznacza akceptację wszelkich przepisów prawnych dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowych, oraz zasad bezpieczeństwa i porządku.
· Za stan zdrowia zawodnika i jego zdolność do udziału w zawodach odpowiada delegująca szkoła.
· Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonania zmian w regulaminie.
Sędzia Główny
IA Agnieszka Brustman