II liga seniorów / Poronin 5 -13.09.2020

Licznik odwiedzin

09956404
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
788
1153
12790
9927057
40798
60411
9956404
Your IP: 44.192.25.113
Server Time: 2022-05-21 12:12:53

Wsparcie

Zadania publiczne realizowane przez klub

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić na 36. Międzynarodowy Memoriał Szachowy Ludwika Zamenhofa w Białymstoku w dniach 27 - 31 grudnia 2017 r. Co przygotowaliśmy w tym roku? Między innymi:

Serwis turniejowy: www.chessmanager.com/tournaments/24

Strona www: memorialzamenhofa.pl

Fanpage: https://web.facebook.com/memorialzamenhofa/

Serdecznie zapraszamy!

Pozdrawiamy

Leszek Zega

Krzysztof Jaszczuk 

 

Komunikat --> ikonka

Opublikowano w Newsy baner

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

  1. ORGANIZATORZY
  • Podlaski Związek Szachowy w Białymstoku
  • MUKS Stoczek 45 Białystok 15-757 Białystok, ul. Łagodna 10

tel. 85 664 46 82, fax 85 654 00 49, www.podlzwszach.net

  • Strona turnieju: https://www.facebook.com/memorialzamenhofa/
  • Dyrektor Memoriału: Krzysztof Jaszczuk tel. kom. 690 995 606, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • Sędzia Główny: IA Leszek Zega tel. kom. 722 334 038, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  1. TERMIN I MIEJSCE
  • 27-31 grudnia 2016 roku
  • Hotel Podlasie & Restauracja Lipcowy Ogród

15-181 Białystok, ul. 42 Pułku Piechoty 6

tel. +48 85 675 66 11, www.hotelpodlasie.pl

  1. GRUPY TURNIEJOWE
  • Grupa A – zawodnicy z rankingiem ELO co najmniej 1800
  • Grupa B – zawodnicy z rankingiem ELO poniżej 2000 (w tym bez rankingu ELO)
  • Grupa C – zawodnicy z rankingiem ELO poniżej 1400 (w tym bez rankingu ELO)
  • Grupa D – dzieci urodzone w 2008 roku i młodsze
  1. SYSTEM I TEMPO GRY
  • System szwajcarski na dystansie 9 rund
  • Tempo gry:
  • grupa A – po 90 minut na partię z dodawaniem 30 sekund na ruch od początku partii
  • grupa B – po 90 minut na partię z dodawaniem 30 sekund na ruch od początku partii
  • grupa C – po 30 minut na partię z dodawaniem 30 sekund na ruch od początku partii
  • grupa D – po 60 minut na partię
  1. ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
  • Hotel Podlasie & Restauracja Lipcowy Ogród – piękne otoczenie, wysoki standard (śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu, obiad serwowany) zapewnia Internet wifi oraz bezpłatny parking dla uczestników turnieju.
  • Liczba miejsc ograniczona.
  • Koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi od osoby:
  • w pokojach 2-, 3-, i 4-osobowych od kolacji 26.12.2016 r. do obiadu 31.12.2016 r.

– 5×105 PLN = 525 PLN

  • w pokoju 1-osobowym od kolacji 26.12.2016 r. do obiadu 31.12.2016 r.

– 5×155 zł = 775 PLN

  • Koszt wyżywienia dla uczestników nie nocujących w Hotelu Podlasie & Restauracji Lipcowy Ogród: obiad – 25 zł od osoby, kolacja – 25 zł od osoby.
  • Rezerwacje zakwaterowania i wyżywienia będą przyjmowane przez recepcję Hotelu Podlasie – e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 0048 85 675 66 00 korzystając z formularza rezerwacji (załącznik nr 1). Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z Panią Urszulą Dębowską – e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 85 675 66 17.
  • Opłatę za zakwaterowanie i wyżywienie należy wnosić do dnia 04 grudnia 2016 r. na rachunek bankowy Hass Wasiluk Sp. J., ul. Boczna 1, 15-181 Białystok, nr konta 91 2490 0005 0000 4520 7913 8644, Kod SWIFT – ALBPPLPW dopisek Memoriał Zamenhofa.
  • Możliwość rozliczenia gotówką w dniu przyjazdu.
  • Uczestnicy zawodów w dniu przyjazdu będą kwaterowani w pokojach od godziny 16:00, natomiast w dniu wyjazdu zobowiązują się opuścić pokoje do godziny 12:00.
  • Wcześniejsze zakwaterowanie albo przedłużenie pobytu w pokoju w dniu wyjazdu możliwe będzie po wcześniejszym uzgodnieniu z recepcją.
  • Rezerwacja zakwaterowania i wyżywienia w terminie późniejszym będzie możliwa tylko w przypadku posiadania wolnych miejsc.
  • Liczba miejsc noclegowych ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
  1. WPISOWE
  • Wysokość wpisowego wynosi:
  • grupa A – 150 PLN
  • grupa B – 120 PLN
  • grupa C – 100 PLN
  • grupa D – 60 PLN
  • Zwolnieni z wpisowego są zawodnicy z tytułami IM, WIM, GM, WGM
  • Wpisowe zawiera opłatę rankingową.
  • Wpisowe należy wpłacić do dnia 04.12.2016 r. na rachunek MUKS Stoczek 45 Białystok (Bank Pekao SA 13 1240 5211 1111 0000 4927 1898) lub gotówką (tylko grupy C i D) przy potwierdzaniu udziału.
  • Wysokość wpisowego dla zawodników zgłoszonych po terminie wzrasta o 50 PLN.
  • Zapłacone wpisowe nie podlega zwrotowi.
  1. ZGŁOSZENIA
  • Zgłoszenia do dnia 04.12.2016 r. można dokonać bezpośrednio w serwisach turniejowych:
  • Grupa A – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2422/
  • Grupa B – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2423/
  • Grupa C – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2425/
  • Grupa D – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2426/
  • Istnieje również możliwość zgłoszenia drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, kategorię, ranking, datę urodzenia (dzień, miesiąc, rok) oraz informacje o rezerwacji wyżywienia i zakwaterowania.
  1. NAGRODY
  • Fundusz nagród pieniężnych ogółem – 50 000 PLN
  • Grupa A – nagrody pieniężne brutto:
Nagrody główne Nagrody specjalne
I 6 000 PLN Najlepsza kobieta I – 600 PLN, II – 300 PLN
II 5 000 PLN Najlepszy zawodnik ur. 1956 r. lub starszy 300 PLN
III 4 000 PLN Najlepszy junior ur. 1998-2002 300 PLN
IV 3 000 PLN Najlepsza juniorka ur. 1998-2002 300 PLN
V 2 000 PLN Najlepszy junior ur. 2003-2004 300 PLN
VI 1 500 PLN Najlepsza juniorka ur. 2003-2004 300 PLN
VII 1 000 PLN Najlepszy zawodnik o rankingu ELO ≤1900 300 PLN
VIII 800 PLN Najlepszy zawodnik o rankingu ELO ≤2000 300 PLN
IX 600 PLN Najlepszy zawodnik o rankingu ELO ≤2100 300 PLN
X 400 PLN Najlepszy zawodnik o rankingu ELO ≤2200 300 PLN
  • Grupa B – nagrody pieniężne brutto:
Nagrody główne Nagrody specjalne
I 3 000 PLN Najlepsza kobieta I – 300 PLN, II – 200 PLN
II 2 500 PLN Najlepszy zawodnik ur. 1956 r. lub starszy 200 PLN
III 2 000 PLN Najlepszy junior ur. 1998-2002 200 PLN
IV 1 500 PLN Najlepsza juniorka ur. 1998-2002 200 PLN
V 1 000 PLN Najlepszy junior ur. 2003-2004 200 PLN
VI 750 PLN Najlepsza juniorka ur. 2003-2004 200 PLN
VII 500 PLN Najlepszy junior ur. 2005-2006 200 PLN
VIII 400 PLN Najlepsza juniorka ur. 2005-2006 200 PLN
IX 300 PLN Najlepszy junior ur. 2007 lub młodszy 200 PLN
X 200 PLN Najlepsza juniorka ur. 2007 lub młodsza 200 PLN
    Najlepszy zawodnik bez rankingu ELO 200 PLN
    Najlepszy zawodnik o rankingu ELO ≤1200 200 PLN
    Najlepszy zawodnik o rankingu ELO ≤1400 200 PLN
  • Grupa C – nagrody pieniężne brutto:
Nagrody główne Nagrody specjalne
I 1 000 PLN Najlepsza kobieta I – 250 PLN, II – 150 PLN
II 900 PLN Najlepszy zawodnik ur. 1956 r. lub starszy 100 PLN
III 800 PLN Najlepszy junior ur. 1998-2002 100 PLN
IV 700 PLN Najlepsza juniorka ur. 1998-2002 100 PLN
V 600 PLN Najlepszy junior ur. 2003-2004 100 PLN
VI 500 PLN Najlepsza juniorka ur. 2003-2004 100 PLN
VII 400 PLN Najlepszy junior ur. 2005-2006 100 PLN
VIII 300 PLN Najlepsza juniorka ur. 2005-2006 100 PLN
IX 200 PLN Najlepszy junior ur. 2007 lub młodszy 100 PLN
X 150 PLN Najlepsza juniorka ur. 2007 lub młodsza 100 PLN
    Najlepszy zawodnik bez rankingu ELO 100 PLN
    Najlepszy zawodnik o rankingu ELO ≤1200 100 PLN
  • Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, nagrody do 760 PLN zwolnione są z podatku. Podatek od pozostałych nagród wynosi 10%.
  • Nagrody nie są dzielone
  • Zawodnik ma prawo otrzymać jedną nagrodę
  • Nagrody nie odebrane podczas ceremonii zakończenia przepadają
  • Nagrody specjalne będą wypłacane jedynie pod warunkiem rywalizacji w danej grupie minimum 3 zawodników
  • Organizator przewiduje również dodatkowe, atrakcyjne nagrody rzeczowe w gr. A, B i C
  • Nagrody rzeczowe w grupie D dla wszystkich uczestników
  • Puchary i medale za miejsca I-III we wszystkich grupach
  • Dyplomy dla wszystkich uczestników

 

 

  1. TERMINARZ:
Data
Grupa A
Grupa B
Grupa C
Grupa D
27 XII
09:00 – odprawa
09:00 – odprawa    
 
10:00 – I runda
10:00 – I runda    
 
16:00 – II runda
16:00 – II runda    
28 XII
10:00 – III runda
10:00 – III runda
09:00 – odprawa
 
 
16:00 – IV runda
16:00 – IV runda
10:00 – rundy I-III
 
29 XII
10:00 – V runda
10:00 – V runda
10:00 – rundy IV-VI
09:00 – odprawa
 
16:00 – VI runda
16:00 – VI runda  
10:00 – rundy I-V
30 XII
10:00 – VII runda
10:00 – VII runda
10:00 – rundy VII-IX
10:00 – rundy VI-IX
 
16:00 – VIII runda
16:00 – VIII runda
15:00 – zamknięcie
15:00 – zamknięcie
31 XII
09:00 – IX runda
09:00 – IX runda    
 
14:00 – zamknięcie
14:00 – zamknięcie    
  1. OCENA WYNIKÓW:
  • suma zdobytych punktów,
  • wartościowanie średnie Buchholza,
  • wartościowanie pełne Buchholza,
  • liczba zwycięstw,
  • wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami,
  • ranking średni przeciwników
  1. SĘDZIOWANIE
  • W zawodach obowiązują aktualne przepisy FIDE i Kodeksu Szachowego PZSzach.
  • Zawody prowadzi sędzia główny przy pomocy sędziów asystentów.
  • Od decyzji sędziego asystenta zawodnik ma prawo natychmiastowego odwołania się do sędziego głównego.
  • Decyzje podjęte przez sędziego głównego są ostateczne.
  • Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 30 minut w stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.
  • Zawodnik zagraniczny, który rejestruje się, aby uczestniczyć w turnieju FIDE powinien posiadać swój FIDE ID (FIN). Jeśli zawodnik go nie ma, nie zostanie przyjęty do turnieju zgłoszonego do oceny rankingowej FIDE.
  • W sprawach spornych, nie objętych regulaminem, decyduje sędzia główny zawodów.
  1. SPRAWY WYCHOWAWCZE
  • Opiekę wychowawczą podczas zawodów sprawują rodzice/opiekunowie osób niepełnoletnich.
  • Zabrania się zawodnikom opuszczania sali turniejowej w trakcie gry oraz prowadzenia w tym czasie jakichkolwiek rozmów, zarówno z innymi uczestnikami, jak też z osobami postronnymi i opiekunami, także w kwestii propozycji remisowych własnych czy partnerów.
  1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  • Turnieje A, B i C zgłoszone do oceny rankingowej FIDE.
  • Organizator przewiduje także dodatkowe atrakcje m.in. ognisko, turniej kloca, turniej błyskawiczny oraz Super Niespodziankę.
  • Hotel Podlasie & Restauracja Lipcowy Ogród jest organizatorem wspaniałej Zabawy Sylwestrowej; szczegóły imprezy dostępne będą we wrześniu na stronie turnieju oraz bezpośrednio na stronie Hotelu.
  • Dodatkowych informacji o turnieju udzielają Dyrektor Zawodów i Sędzia Główny
  • Dojazd do Hotelu i miejsca zawodów autobusami komunikacji miejskiej liniami 18, 13, 6.
  • Za zdolność zawodników do startu w zawodach (aktualne badanie lekarskie) odpowiedzialny jest klub lub rodzice zawodnika.
  • Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.
  • Zgłoszenie się do turnieju jest równoznaczne z zaakceptowaniem postanowień niniejszego Komunikatu Organizacyjnego.
  • Zawodnicy pełnoletni oraz rodzice/opiekunowie osób niepełnoletnich zgłaszając udział w zawodach automatycznie wyrażają zgodę na publikację wizerunku.
  • Organizator nie publikuje zapisów partii Memoriału.
  • W przypadkach spraw nie uregulowanych w niniejszym Komunikacie, ostateczną decyzję podejmuje Sędzia Główny (w sprawach sportowych) oraz Dyrektora Memoriału (w sprawach organizacyjnych).
  • Ostateczna interpretacja niniejszego Komunikatu należy do Sędziego Głównego (w sprawach sportowych) oraz Dyrektora Memoriału (w sprawach organizacyjnych).
Krzysztof Jaszczuk

Dyrektor Zawodów

Leszek Zega

Prezes Podlaskiego Związku Szachowego

Opublikowano w Newsy baner

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem