II liga seniorów / Poronin 5 -13.09.2020

Licznik odwiedzin

09595023
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
992
1818
7433
9576264
2810
56753
9595023
Your IP: 54.80.173.217
Server Time: 2021-12-02 09:31:12

Wsparcie

Zadania publiczne realizowane przez klub

sobota, 16 luty 2019 00:00

Zimowe Turnieje na Bemowie 2019 (Fide)

 

Zimowy turniej na Bemowie (dla zawodników z IV i III oraz II kobiecą kat.)

(sob.-nd. 02.III.-03.III.2019r.): 

strona turnieju --> str

 

Zimowy turniej na Bemowie do V kat. szachowej bez ograniczeń wieku

 (sob 02.III.2019r. godz.10.00):

strona turnieju --> str

 

Zimowy turniej dla zawodników ur. w 20011 r. i młodszych

 (nd. 03.III.2019r. godz.10.00):

strona turnieju --> str

 

Zimowy Turniej Fide na Bemowie

(sob.-nd. 02.III.-03.III.2019r.):

strona turnieju --> str

 

 

    

Opublikowano w Newsy baner

Już w piątek rusza najbardziej prestiżowa impreza szachowa przyznana Polsce od 1935 roku, to jest od czasu olimpiady szachowej. Miano tak ważnej imprezy niosą Drużynowe Mistrzostwa Europy, które już jutro rozpoczną się w Warszawskim Novotelu.

Opublikowano w AKTUALNOŚCI
niedziela, 27 październik 2013 18:35

Powakacyjne turnieje na Bemowie

Najlepszych 15-tu zawodników z każdego turnieju: 

 

bemowo sb-nd

szczegółwe wyniki tego turnieju znajdziesz tutaj --> domek

 

bemowo sob

szczegółwe wyniki tego turnieju znajdziesz tutaj --> domek

 

bemowo nd

szczegółwe wyniki tego turnieju znajdziesz tutaj --> domek

Galeria z wszystkich turniejów na naszym --> facebooku

Opublikowano w WYNIKI TURNIEJÓW

Międzynarodowy Festiwal Szachowy

Międzynarodowy Festiwal Szachowy
im. Mieczysława Najdorfa

pod honorowym patronatem
Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego
oraz
Wojciecha Bartelskiego - Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Warszawa, 5-13 sierpnia 2013

 

Turnieje:

A - Open dla zawodników z ELO≥2000
B - Open dla zawodników z ELO<2000

C - Turniej Szachowych Nadziei (ur. w roku 2003 i później)

 

Komunikat organizacyjny

 

1. Organizator: Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym oraz Mazowieckim Związkiem Szachowym;

2. Współorganizatorzy: Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej w Warszawie.

3. Mecenasi i Sponsorzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

4. Partner Technologiczny: ATM SA

5. Dyrektor Festiwalu: Maria Macieja;

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.; tel. komórkowy: 0-603-391-318
Wicedyrektor Festiwalu: Jarosław Kowalewski; tel.: 0-694 146 194

6. Sędzia główny: arbiter FIDE Paweł Suwarski;

7. Witryna internetowa: www.poloniachess.pl ;

8. Termin i miejsce rozgrywek:

Wszystkie turnieje zostaną rozegrane w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej 7a w Warszawie (Centrum Warszawy) http://www.osir-polna.pl/

 

Szczegółowy terminarz (turnieje: A, B)


poniedziałek
5.08.2013 r.

Przyjazdy zawodników

 

poniedziałek
5.08.2013 r.
godz. 17. 00
Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu i 1 runda

wtorek
6.08.2013 r.
godz. 17. 00
2 runda

środa
7.08.2013 r.
godz. 17. 00
3 runda

czwartek
8.08.2013 r.
godz. 17. 00
4 runda

piątek
9.08.2013 r.
godz. 17. 00
5 runda

sobota
10.08.2013 r.
godz. 17. 00
6 runda

niedziela
11.08.2013 r.
godz. 17. 00
7 runda

poniedziałek
12.08.2013 r.
godz. 17. 00
8 runda

wtorek
13.08.2013 r.
godz. 10. 00

 

 

godz. 15. 30
9 runda (turniej A i B)

 

Uroczyste zakończenie Festiwalu

 


Szczegółowy terminarz (Turniej Szachowych Nadziei: C)

W turnieju istnieje możliwość wypełnienia kategorii szachowej V, IV, III i II. OBOWIĄZUJE ZAPIS PARTII .

sobota
10.08.2013 r.
godz. 13. 00 - 20:00
Rundy: 1 - 4

 

niedziela
11.08.2013 r.
godz. 11. 00 -16:00
Rundy: 5 - 7

 

Niedziela

11.08.2013 r.

godz. 16. 30

 

 

Uroczyste zakończenie Turnieju C

 

 

9. Grupy turniejowe i wpisowe (z opłatą klasyfikacyjno- rankingową):

 

Turniej A dla zawodników z rankingiem minimum 2000 ELO;

Wpisowe: 120 PLN + 20 PLN opłata klasyfikacyjno - rankingowa

Turniej A zgłoszony będzie do klasyfikacji rankingowej FIDE.

 

Turniej B dla zawodników o rankingu poniżej 2000 ELO;

Wpisowe: 100 PLN + 20 PLN opłata klasyfikacyjno - rankingowa

Turniej B zgłoszony będzie do klasyfikacji rankingowej FIDE.

 

Turniej C - Turniej Szachowych Nadziei

W turnieju mogą uczestniczyć dzieci urodzone w roku 2003 i później.

Wpisowe: 50 PLN

 

10. System i tempo gry:

Turnieje A i B rozgrywane będą systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Tempo gry:

w grupie A i B: 90 min na 40 posunięć + 30 minut do końca partii z dodawaniem 30 sekund na ruch od początku partii;

Turniej C rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

w grupie C: 1 h na partię dla zawodnika

 

11.Nagrody: fundusz nagród ogółem: 24 000 PLN.

W Turnieju A - fundusz 16 000 PLN
za miejsce pierwsze
4 000 PLN

za miejsce drugie
3 000 PLN

za miejsce trzecie
2 000 PLN

za miejsce czwarte
1 000 PLN

za miejsce piąte
750 PLN

za miejsce szóste
700 PLN

za miejsce siódme
650 PLN

za miejsce ósme
600 PLN

za miejsce dziewiąte
500 PLN

za miejsce dziesiąte
400 PLN

 

Nagrody specjalne:
najlepsza kobieta
druga kobieta

800 PLN

400 PLN

najlepszy senior ur.1953 lub starszy
400 PLN

najlepszy junior ur.1995 lub młodszy
400 PLN

najlepsza juniorka ur.1995 lub młodsza
400 PLN

 

 

W Turnieju B - fundusz 8 000 PLN
za miejsce pierwsze
1000 PLN

za miejsce drugie
750 PLN

za miejsce trzecie
600 PLN

za miejsce czwarte
500 PLN

za miejsce piąte
450 PLN

za miejsce szóste
400 PLN

za miejsce siódme
350 PLN

za miejsce ósme
300 PLN

za miejsce dziewiąte
250 PLN

za miejsce dziesiąte
200 PLN

 

Nagrody specjalne:
najlepsza kobieta
druga kobieta

400 PLN

200 PLN

najlepszy senior ur.1953 lub starszy
400 PLN

drugi senior ur.1953 lub starszy
200 PLN

najlepszy junior ur.1997
200 PLN

najlepsza juniorka ur.1997
200 PLN

najlepszy junior ur.1999
200 PLN

najlepsza juniorka ur.1999
200 PLN

najlepszy junior ur.2001
200 PLN

najlepsza juniorka ur.2001
200 PLN

najlepszy junior ur.2003
200 PLN

najlepsza juniorka ur.2003
200 PLN

najlepszy zawodnik o rankingu <= 1800 ELO
200 PLN

najlepszy zawodnik bez rankingu ELO
200 PLN

 

W Turnieju C - każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom, a trzech najlepszych zawodników otrzyma prawo do bezpłatnego uczęszczania do Szkółki Szachowej Polonii w roku szkolnym 2013/2014.

 

Uwagi:

Nagrody nie są dzielone.

Zawodnik ma prawo otrzymać maksymalnie dwie nagrody. Jeśli zdobędzie ich więcej, otrzymuje dwie najwyższe, a w przypadku, gdy wysokość nagród jest identyczna, zawodnik otrzymuje (o ile spełnia kryteria) nagrody w kolejności:

 

- za miejsce

- dla najlepszej juniorki (w najmłodszej kategorii wiekowej z możliwych)

- dla najlepszego juniora (w najmłodszej kategorii wiekowej z możliwych)

- dla najlepszego seniora urodzonego w 1953 roku lub wcześniej

- dla najlepszej kobiety

- w grupach rankingowych (w najniższej grupie z możliwych)

 

Wysokość nagród podana jest w kwotach brutto. Zgodnie z przepisami obowiązującymi
w Polsce, nagrody do 760 PLN zwolnione są z podatku. Podatek od pozostałych nagród wynosi 10%.

 

12. Zgłoszenia i opłaty:

 

Zgłoszenia do turnieju przyjmować będą:

a) sędzia główny: Paweł Suwarski pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

b) Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego
- sekretariat Klubu w poniedziałki w godzinach 17:00 - 18:00

- faksem: 022 887 67 06

Uwaga!

Zgłoszenia oraz opłaty wpisowego należy przesłać w terminie do dnia 15 lipca 2013 r.

Zgłoszenia po terminie - wpisowe wzrasta o 50 PLN

 

Opłaty:
przelewem na konto: Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego, ul. Konwiktorska 6, 00-206 Warszawa
bank: Bank Polska Kasa Opieki S.A., XV O/ Warszawa;
nr rachunku: 95 1240 2887 1111 0010 0485 3355

(proszę dokładnie wymienić, jakich zgłoszonych zawodników dotyczy opłata)


w kasie Fundacji, ul. Konwiktorska 6, Warszawa
w poniedziałki w godz. 17:00 - 19:00.

 

13. Weryfikacja uczestnictwa:

Lista osób zgłoszonych do Festiwalu będzie systematycznie uaktualniana i publikowana
na stronie internetowej www.poloniachess.pl , a ostateczna lista zawodników zostanie wywieszona do weryfikacji przez uczestników w dniu 5.08.2013 r. o godz. 16:00 w sali gry.

 

14. Warunki specjalne:
zwolnienie z wpisowego: arcymistrzowie i arcymistrzynie;
bezpłatne zakwaterowanie (ze śniadaniem) w Hotelu OSiR przy Polnej 7a w terminie 5-13.08.2013 r. w pokojach dwuosobowych dla 10 arcymistrzów w Turnieju A (decyduje kolejność rankingowa na liście zgłoszeń na dzień 1.07.2013 r.);

 

15. Informacje o hotelach:

 

Organizator poleca zakwaterowanie w Hotelu OSiR przy sali gry w dniach 5-13.08.2013 r. (przyjazd w dniu 5 sierpnia br.; wyjazd w dniu 13 sierpnia br.).

Rezerwacji miejsc prosimy dokonywać bezpośrednio w recepcji Hotelu OSiR (szczegóły: http://www.osir-polna.pl/ , telefon: 22 825 06 13).

Na podstawie umowy pomiędzy organizatorami Festiwalu a OSiR każdy uczestnik Festiwalu, który w terminie do dnia 15 lipca br. dokona rezerwacji zakwaterowania, otrzyma rabat w wysokości 10% w stosunku do obowiązującej w sierpniu „specjalnej ceny wakacyjnej". Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc w Hotelu OSiR jest ograniczona, więc organizatorzy Festiwalu sugerują osobom planującym udział w Festiwalu jak najszybszego dokonania rezerwacji miejsc.

 

16. Ubezpieczenie:

Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.

 

17. Uwagi końcowe:

OSTATECZNA INTERPRETACJA KOMUNIKATU NALEŻY DO ORGANIZATORÓW.

 

Wicedyrektor Festiwalu                    Dyrektor Festiwalu

Jarosław Kowalewski                           Maria Macieja

Opublikowano w Newsy baner
piątek, 19 kwiecień 2013 20:43

"Mistrz Prawego Brzegu"-Finał

 W miniony piątek w pięknej scenerii Arkad Kubickiego przy Zamku Królewskim zakończyła się pierwsza edycja Drużynowych Mistrzostw Szkół Podstawowych Prawobrzeżnej Warszawy. W finałowej potyczce zagrało  12 najlepszych drużyn wyłonionych z dzielnicowych eliminacji.

Opublikowano w AKTUALNOŚCI

Dużym sukcesem zakończyły się dla Kasi Furmanek z UKS TSz Zieloni Zielonka "Otwarte Mistrzostwa Warszawy Przedszkolaków 2013". Pierwsze kroki i przygotowania do Mistrzostw pod okiem trenera Marcina Śliwińskiego przyniosły  pokaźny efekt w postaci tytuły najlepszej przedszkolanki w szachach na Mazowszu. Gratulacje!

Opublikowano w AKTUALNOŚCI

Praga Południe była ostatnią dzielnicą, która wyłoniła kolejne trzy drużyny do finału prawobrzeżnej Warszawy. Dziś dołączyły drużyny ze szkół podstawowych nr 72 i 312 oraz drużyna (mix) składająca się z zawodników, którzy nie grali w drużynach awansujących bezpośrednio ale reprezentowali równie wysoki poziom.

Opublikowano w AKTUALNOŚCI

 

V Otwarte Mistrzostwa SP321 w szachach szybkich (2003 i młodsi) FIDE

strona turnieju  --> ikonka

 

V Otwarte Mistrzostwa SP 321 na Bemowie dla dzieci urodzonych w 2008 r. i mł.

strona turnieju --> ikonka

 

 

 

Opublikowano w Newsy baner

Regulamin

XI Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza

Dzielnicy Warszawa Targówek

Warszawa 29.03.2014 r.

Uwaga!!

Zmiana harmonogramu imprezy (25.03)

 

I. Cel

- Popularyzacja szachów.

II. Organizator

- Zespół Sportu i Rekreacji Urzędu Dzielnicy Warszawa Targówek m.st. Warszawy ul. Kondratowicza 20

- Mazowiecki Związek Szachowy

III. Termin i miejsce

Turnieje rozegrane będą w 4 grupach:

Turniej „A” uczniowie szkół podstawowych klas 0-3 i młodsi (r. 2004 i młodsi)

- dodatkowa klasyfikacja w tej grupie dla zawodników z r. 2008 i młodszych

Turniej „B” uczniowie szkół podstawowych klas 4-6 (r. 2003 – 2001)

Turniej „C” uczniowie gimnazjów i liceów (r. 2000 – 1995)

Turniej „D” kategoria „open” – od rocznika 1994 i starsi

Impreza odbędzie się 29 marca 2014 r. w Urzędzie Dzielnicy Warszawa Targówek,

ul. Kondratowicza 20; w Warszawie, w godzinach 09.00 – 13.15 grupa A. 13.30-17.45 pozostali.

IV. Warunki uczestnictwa

W turniejach mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy zgłoszą się w terminie do sędziego zawodów, arbitra FIDE Ryszarda Królikowskiego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) - poprzez formularz zgłoszeniowy:

Turniej „A” http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_966/

Turniej „B” http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_967/

Turniej „C” http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_968/

Turniej „D” http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_969/

- lub zbiorowe faxem nr 22 213 07 30 (dane zawodników: imię i nazwisko + data urodzenia + kategoria szachowa + kontakt telefoniczny do zgłaszającego).

W formularzu w miejscu Klub lub miasto koniecznie należy wpisać nazwę lub nr SP (dotyczy tylko uczniów SP Targówka) lub dzielnicę (dotyczy tylko mieszkańców Targówka).

Zawodnik bez kategorii to puste miejsce w suwaku i ranking PZSzach 1000 (FIDE 0).

Zawodnik umieszczony na liście startowej, który z dowolnych przyczyn nie może przybyć na turniej, jest zobowiązany do powiadomienia o tym sędziego/usunięcia zgłoszenia z systemu chesssarbiter.

V. System i tempo gry

- Turnieje rozgrywane będą systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Kojarzenie komputerowe.

- Tempo gry 15 minut dla zawodnika na rozegranie partii.
VI. Terminarz

zgłoszenia do turnieju– do 27.03.2014(łącznie 160 grupa A oraz 160 pozostałe grupy).

potwierdzenie udziału– 29.03.2014 r. w godz. 08.15– 08.50 grupa A, 12.00-13.15 grupy B/C/D

rundy I-VII - 29.03.2014 r. w godz. 09.00– 13.05 grupa A, 13.30-17.35 grupy B/C/D.

zakończenie - 29.03.2014 r. grupa A około godz. 13.15, grupy B/C/D 17.45.

VII. Kolejność miejsc

O kolejności miejsc decyduje suma zdobytych punktów, a w przypadku jej równości kolejno:

- wartościowanie Buchholza z odrzuceniem po jednym skrajnym wyniku

- wartościowanie Buchholza

- liczba zwycięstw

- wartościowanie progresywne

- losowanie

VIII. Nagrody

W każdym turnieju:

I miejsce puchar, dyplom i nagroda rzeczowa.

II miejsce medal, dyplom i nagroda rzeczowa.

III miejsce medal, dyplom i nagroda rzeczowa.

IX. Ustalenia końcowe

- turniej rozgrywany jest zgodnie z przepisami FIDE dla szachów szybkich.

- pięć minut od rozpoczęcia rundy zawodnik nieobecny przegrywa partię.

- grających i kibiców obowiązuje całkowity zakaz korzystania z telefonów na sali gry.

- interpretacja regulaminu należy do sędziego głównego.

- uczestnicy zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie na czas ich trwania.

- organizatorzy podczas turnieju zapewniają opiekę pielęgniarską dla uczestników.

- zdjęcia z imprezy będą prezentowane na stronie Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i w lokalnej prasie.

- Biorąc udział w turnieju uczestnik wyraża zgodę na:

a) utrwalanie swojego wizerunku przez organizatorów,

b) korzystanie przez organizatorów z wizerunku utrwalonego w związku z realizacją turnieju oraz przenosi na organizatorów w zakresie nieograniczonym czasowo i terytorialnie wszelkie prawa do korzystania i rozporządzania wizerunkiem uczestnika i jego nagraniami (fotograficznymi, audiowizualnymi, dźwiękowymi) zarejestrowanymi w związku z konkursem,

c) przetwarzanie przez organizatorów jego danych osobowych zawartych w zgłoszeniu do udziału w turnieju, potrzebnych dla organizacji tego turnieju. Dane osobowe przechowywane będą u organizatorów.

Opublikowano w Newsy baner

Dziś zakończył się przedostatni finał dzielnicowych turniejów „Mistrz prawego brzegu”. Następną dzielnicą kończącą ten cykl był Targówek, który liczył największą liczbę szkół i w związku z tym z tej dzielnicy awans do finału finałów otrzymują dwie szkoły i trzecia mieszana (dodatkowo jak w każdej dzielnicy). Ostatnią dzielnicą która zakończy ten etap mistrzostw będzie Praga Południe (08.03).

Opublikowano w AKTUALNOŚCI

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem