II liga seniorów / Poronin 5 -13.09.2020

Licznik odwiedzin

09956546
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
930
1153
12932
9927057
40940
60411
9956546
Your IP: 44.192.25.113
Server Time: 2022-05-21 12:58:25

Wsparcie

Zadania publiczne realizowane przez klub

wtorek, 19 luty 2019 20:28

Mistrzostwa Mazowsza Juniorów 2019

Regulamin

Mistrzostwa Mazowsza Juniorów

w szachach na rok 2019

- pod patronatem Burmistrza Radzymina

I. Cel

- Popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży.

- Wyłonienie Mistrzyń i Mistrzów Mazowsza Juniorów na rok 2019 w poszczególnych grupach wiekowych.

- Współzawodnictwo, umożliwiające porównanie szans zawodników przed półfinałami Mistrzostw Polski Juniorówi
wyłonienie reprezentantów poszczególnych klubów.

- Możliwość uzyskania kategorii szachowych (do II męskiej i I damskiej włącznie) .

- Możliwość zmiany rankingu FIDE/ uzyskania częściowego rankingu FIDE.

II. Organizatorzy

- Mazowiecki Związek Szachowy

- UKS TSz Zieloni Zielonka

- ROKiS Radzymin

  1. III.Koordynator zawodów

- Robert Krasiewicz e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. kom. 518-655-454

IV. Termin i miejsce

- Turniej rozegrany zostanie w hali sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu,
Al. Jana Pawła II 20, Radzymin.

w dniach 15-16.06.2019 r. (sobota-niedziela).

Harmonogram zawodów:

15.06,

Ostateczna weryfikacja zgłoszeń, odprawa techniczna – 9.00 – 9.30

Runda I-IV –  10.00 – 18.00

16.06,

Runda V-VII –  10.00 – 16.00 

Zakończenie zawodów, ok. 15 min. po zakończeniu ostatniej partii.

V. Warunki uczestnictwa

- W zawodach mogą uczestniczyć wyłącznie zawodnicy zrzeszeni w klubach MZSzach i posiadający licencje.

- Wpisowe do zawodów wynosi 70 PLN (wszystkie grupy zgłoszone do FIDE).

Wpisowe obejmuje opłaty klasyfikacyjno-rankingowe (OK-R FIDE/PZSzach).

- Zapisy do MMJ przyjmowane będą na podanych niżej stronach programu ChessArbiter dla poszczególnych grup turniejowych do dnia 8.06.2019 r. włącznie lub mail :Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w tym samym terminie.

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, kategorie szachową, nazwę klubu.

Do 9 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_925/

 Do 11 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_928/

 
 
 
- Listy startowe będą na bieżąco weryfikowane oraz uaktualniane przez sędziego głównego zawodów.

- Osoby zgłaszające się po terminie, uzyskają możliwość startu po opłaceniu startowego w wysokości 100 zł.

- Ostateczna weryfikacja uczestników + przyjmowanie wpisowego odbędzie się na sali gry w dniu 15.06.2019 r. w godz. 9:00 - 9:30. Każdy zawodnik ma obowiązek potwierdzić obecność u Sędziego pod rygorem niedopuszczenia do pierwszej rundy lub podwyższenia opłaty wpisowego o 20 PLN. (Dotyczy także wszystkich zawodników zgłoszonych w terminie).

- Obowiązkiem uczestników zawodów jest posiadanie licencji zawodniczej PZSzach – potwierdzeniem jest odpowiedni wpis w Centralnym Rejestrze PZSzach. Załączniki i opłaty wg Regulaminu Licencyjnego PZSzach z dn. 28.12.2012 r. – można przekazać na ręce sędziego głównego, jednak nie później niż w terminie weryfikacji uczestników.

- Rozgrywki prowadzone będą wspólnie dla dziewcząt i chłopców w grupach wiekowych:

I – do 9 lat (urodzeni w roku 2010 i młodsi)

II – do 11 lat (urodzeni w roku 2008 i młodsi)

III – do 13 lat (urodzeni w roku 2006 i młodsi)

IV – do 15 lat (urodzeni w roku 2004 i młodsi)

V – do 18 lat (urodzeni w roku 2001 i młodsi)

Zawodnik mający zapewniony awans na MPJ 2019 (MPM, OOM w Sportach Halowych) w swojej grupie wiekowej lub zawodnicy, którzy na Finałach MPJ 2019 (MPM, OOM w Sportach Halowych)  uzyskali wynik powyżej 50 %, może zostać zgłoszony do gry w MMJ w kolejnej, starszej grupie wiekowej. W grupie do lat 11 mogą zagrać zawodnicy z rankingiem PZSzach >= 1800 urodzeni 2010 i młodsi.
- Obowiązkiem uczestników zawodów jest posiadanie długopisu iprowadzenie zapisu partii.

Zawodnicy z rocznika 2012 i młodsi mogą zostać zwolnieni z tego obowiązku, jednak z zastrzeżeniami:

a) nie prowadzący zapisu otrzymuje 25 % mniej czasu do namysłu.

b) nie prowadzący zapisu traci częściowo prawo do reklamacji zgłaszanych na podstawie zapisu partii.

- Organizator zastrzega sobie prawo łączenia grup turniejowych z zachowaniem nagród w poszczególnych grupach wiekowych (w przypadku niemożności rozegrania planowanej ilości rund turnieju szwajcarskiego).

VI. System rozgrywek i tempo gry

System szwajcarski na dystansie 7 rund.

Tempo gry: P`55 min. + 10 s. za ruch na partię dla jednego zawodnika (wszystkie grupy turniejowe).

VII. Kolejność miejsc

- O kolejności miejsc decyduje suma zdobytych punktów, a w przypadku jej równości kolejno:

- wartościowanie Buchholza z odrzuceniem po jednym skrajnym wyniku

- wartościowanie Buchholza

- ilość zwycięstw

- wartościowanie progresywne

VIII. Nagrody

- Pierwsza szóstka dziewcząt i chłopców w każdej grupie wiekowej otrzyma dyplomy, a pierwsza trójka medale. Przewidziane też są puchary dla najlepszych i nagrody rzeczowe dla czołówki.

IX. Ustalenia końcowe

- Turniej rozgrywany będzie według przepisów gry FIDE.

- Regulamin znowelizowany został w oparciu o „Wytyczne  w sprawie organizacji i przebiegu w roku 2014

zawodów Polskiego Związku Szachowego w szachach na szczeblu międzywojewódzkim i wojewódzkim

- Przybycie do stolika z opóźnieniem większym niż 10 min powoduje przegraną.

- Interpretacja regulaminu w trakcie zawodów należy do sędziego głównego.

- Udział w turnieju, wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem ich
 uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów Turnieju oraz wykorzystaniem danych osobowych w plikach
turniejowych.

- Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.

- Na miejscu zawodów będzie możliwość (odpłatnie) spożycia smacznych posiłków.

- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonania zmian w regulaminie i ostatecznej jego interpretacji.

Sędzia główny - Robert Krasiewicz (arbiter klasy pierwszej)

Opublikowano w Newsy baner

Nic takiego znaczącego nie zapowiadało się po pierwszej partii naszego gościa, wymęczonej szczęśliwie z nie najsilniejszym rywalem. Jednak z dorobkiem 4 pkt i lepszą wartościowością od Mariusza Szewczyka zwycięzcą został Edward Rains przebywający turystycznie w Polsce.

Opublikowano w AKTUALNOŚCI

                    Komunikat Organizacyjny

Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików w szachach

                     Bęsia 08-10.09.2017

 

I. TERMIN I MIEJSCE
Zawody rozegrane zostaną w dniach 8-10 września 2017 r. w Ośrodku
Szkoleniowo Wypoczynkowym „Bęsia” – 45 km od Olsztyna , 10 km od
Biskupca.
Przyjazd ekip w dniu 8 września 2017.


II. UCZESTNICY
W zawodach startować mogą zawodnicy z województw warmińsko-mazurskiego
i mazowieckiego, oddzielnie dziewczęta i chłopcy w grupach: C10 i D10


III. ZGŁOSZENIA
Poprzez formularz zgłoszeniowy w serwisach turniejowych (patrz regulamin) , w
terminie do dnia 3 września 2017.


IV. ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
Uczestnicy zawodów zakwaterowani będą w Ośrodku Szkoleniowo-
Wypoczynkowym „Bęsia”.
Wyżywienie od kolacji w dniu 8 września do obiadu w dniu 10 września
Cena pobytu 1 osoby wynosi:
Rodzaj zakwaterowania                  Cena osobo-dnia               Cały pobyt

Pokój 2 osobowy                                  82,5 zł                         165 zł
Pokój 3 osobowy                                  77,5 zł                         155 zł
Pokój 2 os. w studio                             75 zł                            150 zł
Pokój 3 os. w studio                             72,5 zł                         145 zł
Pokój 4 os. w studio                             70 zł                            140 zł
Można zamówić obiad w dniu 08.09.2017 o godzinie 14:00 w cenie 20 zł.
Fakt ten należy wyraźnie zaznaczyć przy dokonywaniu zgłoszenia
Osoby dojeżdżające na zawody mogą wykupić obiady w cenie 20 zł .
Liczba pokoi poza studiami limitowana. Decyduje kolejność zamówień.
Zamawianie świadczeń na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w terminie
do dnia 4 września 2017. Istnieje możliwość opłaty przelewem :
PHU Milan : bank BPS 49 1930 1611 2400 0414 6829 0002
W ośrodku nie ma możliwości płacenia kartą.

 

V. TEMPO GRY
Tempo gry : 55’ + 5”/posunięcie

 

VI .HARMONOGRAM TURNIEJU (wersja podstawowa 8 rund)

 

8 września 2017 – piątek

10:00 – 14:00 Kwaterowanie ekip i weryfikacja zawodników
14:00 Obiad
14:30 Odprawa techniczna
15:00 I runda
17:15 II runda
19:00 Kolacja

9 września 2017 – sobota

08:00 Śniadanie
09:00 III runda
11:15 IV runda
13:30 Obiad
15:00 V runda
17:15 VI runda
19:00 Kolacja
20:15 Ognisko

10 września 2017 – niedziela

08:45 Śniadanie
09:30 VII runda
11:45 VIII runda
13:45 Obiad
14:30 Zakończenie zawodów


VI. NAGRODY
Medale za zajęcia miejsc I – III
Dyplomy dla wszystkich uczestników, nagrody książkowe i rzeczowe za czołowe
miejsca dla minimum 20% zawodników.


VII. RÓŻNE
Wszystkich zawodników obowiązuje posiadanie licencji PZSzach.

Każdy zawodnik przebywa na turnieju pod opieką osoby pełnoletniej wskazanej naformularzu.
W czasie turnieju planujemy ognisko.
Poza tym bezpłatnie: możliwość korzystania z boisk i stołów do tenisa
stołowego, Bajkolandii, możliwość korzystania z siłowni pod opieką osoby
dorosłej oraz odpłatnie korzystanie z sauny.

 

Kierownik Turnieju
Bogdan Jeżak

 

 

REGULAMIN

 

Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików (WM+MA)

 

Bęsia 8-10.09.2017

 

 

1 Cel zawodów:


1.1 Wyłonienie najlepszych zawodników w grupie wiekowej 8-10 lat w roku 2017
1.2 Umożliwienie zdobywania przez dzieci i młodzież kategorii szachowych i klas sportowych.
1.3 Popularyzacja szachów dziecięcych i młodzieżowych w województwie mazowieckim (MA)
i warmińsko-mazurskim (WM).
1.4 Integracja środowiska szachowego województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.


2 Termin:
2.1 Impreza odbędzie się w dniach 8–10 września 2017r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym
w Bęsi – 10 km od miejscowości Biskupiec Reszelski.
2.2 Odprawa techniczna w dniu 8.09.2017 r. o godz. 14:30.


3 Organizator:
3.1 Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu
3.2 Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy
3.3 UKS Trzydziestka Olsztyn


4 Uczestnictwo:
4.1 Prawo startu w Mistrzostwach Międzywojewódzkich mają juniorki i juniorzy, w swoich
kategoriach wiekowych, posiadający obywatelstwo polskie oraz członkostwo w klubach
i stowarzyszeniach sportowych zrzeszonych w Polskim Związku Szachowym, zarejestrowanych
na terenie jednego z województw strefy lub zarejestrowani w odpowiednim wojewódzkim
związku szachowym (Mazowieckim Związku Szachowym lub Warmińsko-Mazurskim Związku
Szachowym).
4.2 Warunkami dopuszczenia do Mistrzostw są:
4.2.1 obecność na odprawie technicznej zawodnika lub opiekuna (w przeciwnym razie zawodnicy
zostaną dopuszczeni do mistrzostw od drugiej, gdy będzie to możliwe)
4.2.2 posiadanie ważnej licencji,
4.2.3 posiadanie legitymacji szkolnej w celu okazania przy wątpliwościach.
4.2.4 złożenie czytelnego podpisu przez opiekuna zawodnika,
Za zdolność do gry (aktualne badanie lekarskie) i ubezpieczenie odpowiedzialna jest jednostka delegująca
zawodnika.
4.3 Grupy turniejowe:
4.4
D10
4.5 - Dziewczęta w wieku
8-10 lat

 

roczniki 2007, 2008 i 2009
C10 - Chłopcy w wieku 8-10 lat roczniki 2007, 2008 i 2009


5 System rozgrywek:
5.1 Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików w Szachach zostaną rozegrane w oddzielnych
grupach dziewcząt i chłopców (bez możliwości łączenia grup).
5.2 W przypadku udziału w grupie 11-13 uczestników turniej rozgrywany jest systemem
szwajcarskim na dystansie 7 rund, 14 i więcej uczestników - system szwajcarski na dystansie
8 rund.
5.3 W przypadku udziału w grupie do 10 uczestników turniej rozgrywany jest systemem kołowym
(każdy z każdym), odpowiednio jedno lub dwa koła w zależności od liczby zawodników.
5.4 Na odprawie technicznej sędzia główny ogłosi terminarz rund.
Proponowany terminarz

 

Liczba Rund
Termin

 

9 rund
(9-10 zawodników)

 

8 rund
(14 i więcej zawodników)

 

7 rund
(11-13 zaw.)
Piątek 15:00 I I I
Piątek ok. 17:15 II II II
Piatek ok. 19:30 III - -
Sobota 9:00 IV III III
Sobota ok.11:15 V IV IV
Sobota 15:00 VI V V
Sobota ok. 17:15 VII VI VI
Niedziela 9:30 VIII VII VII
Niedziela ok. 11:45 IX VIII dogrywki
5.5 Tempo gry 55 minut + 5 sekund na każde posunięcie od początku gry
5.6 Turnieje zgłoszone do oceny rankingowej FIDE


6 Ocena wyników:
6.1 W przypadku systemu szwajcarskiego o kolejności miejsc decyduje:
- suma zdobytych punktów,
- wartościowanie średnie Buchholza,
- wartościowanie pełne Buchholza,
- liczba zwycięstw,
- wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami,
- ranking średni przeciwników
6.2 W przypadku systemu kołowego lub dwukołowego, o kolejności miejsc decyduje:
- liczba zdobytych punktów,
- punktacja Sonnenborna-Bergera,
- rozszerzony system Koyi,
- liczba zwycięstw,
- wynik bezpośredniej partii.
6.3 W przypadku wyczerpania powyższych kryteriów w celu ustalenia medalistów sędzia zarządza
dogrywkę – 2 partie w tempie 10’ + 5”/posunięcie (obowiązują przepisy gry szachów szybkich),
a następnie – przy wyniku 1:1 – partię błyskawiczną (obowiązują przepisy gry błyskawicznej), na
której rozegranie białe otrzymują czas 6’, a czarne 4’; remis w tej partii decyduje o zwycięstwie
czarnych.
6.4 Punktacja SSM
Lok. 1 2-3 4-12 razem
PKT. 3 2 1 16


7 Sędziowanie i przepisy gry:
7.1 Sędzią głównym mistrzostw jest Andrzej Gula – klasa państwowa
7.2 Sędzia główny proponuje skład sędziowski.
7.3 Sędzia główny na odprawie technicznej dokonuje ostatecznej weryfikacji zawodników
zgłoszonych do zawodów.
7.4 Od decyzji sędziego asystenta zawodnik ma prawo natychmiastowego odwołania się do sędziego
głównego..
7.5 Podczas zawodów decyzje sędziego głównego są nieodwołalne. Służy od nich jedynie zażalenie
do Kolegium Sędziów PZSzach
7.6 Sędzia główny ma obowiązek wysłać w ciągu 5 dni po zawodach sprawozdanie w formie
elektronicznej do Przewodniczącego Komisji Klasyfikacji i Rankingu oraz do Wiceprezesa
PZSzach ds. Młodzieżowych.

 

7.7 W mistrzostwach obowiązują aktualne Przepisy Gry FIDE.
7.8 Remis przed 40 posunięciem wymaga akceptacji sędziego.
7.9 Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 15
minut w stosunku do rzeczywistego czasu rozpoczęcia sesji, przegrywa partię.


8 Zgłoszenia:
Zgłoszenia do turnieju do 3 września 2017 r., poprzez serwis Chessarbiter.
Linki turniejowe
C10 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4406/
D10 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4405/


9 Finansowanie:
Koszty udziału w mistrzostwach pokrywają delegujące zawodników kluby, wojewódzkie związki
szachowe lub rodzice.


10 Nagrody i wyróżnienia:
Medale, dyplomy, nagrody rzeczowe zgodnie z komunikatem organizacyjnym


11 Przepisy końcowe i informacje dodatkowe:
11.1 Obowiązkiem sędziego głównego jest codzienne umieszczanie na ogólnodostępnej stronie
internetowej: wyników i kojarzeń.
11.2 Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę gry telefonów komórkowych oraz innych
telekomunikacyjnych urządzeń elektronicznych pod rygorem:
- dla zawodników - przegrania partii
- dla innych osób - zakazu wstępu na salę gry do końca turnieju.
11.3 Zabrania się uczestnikom opuszczania sali turniejowej w trakcie gry oraz prowadzenia w tym
czasie jakichkolwiek rozmów, zarówno z innymi uczestnikami, jak też z osobami postronnymi
i opiekunami, także w kwestii propozycji remisowych własnych czy przeciwników.
11.4 Wszyscy zawodnicy muszą przebywać na zawodach pod opieką pełnoletnich osób towarzyszących
(opiekunowie, szkoleniowcy, rodzice).
11.5 Do turnieju nie zostaną przyjęci juniorzy bez opiekuna.
11.6 Za zdolność zawodników do startu w mistrzostwach (aktualne badanie lekarskie) odpowiedzialny
jest klub, rodzic.
11.7 Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.
11.8 Udział w turnieju wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów,
Partnerów i Sponsorów Turnieju.
11.9 Podczas trwania mistrzostw obowiązuje Regulamin Porządkowy Ośrodka.
11.10 Organizator zastrzega sobie prawo korekty i interpretacji regulaminu.

 

 

Kierownik turnieju
Bogdan Jeżak

 

Arbiter główny turnieju
Andrzej Gula

 

Opublikowano w Komunikaty

                                           Komunikat Organizacyjny

 ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY SPORTACH HALOWYCH

             i MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW do lat 10 w SZACHACH

                                           Bęsia 18-23.09.2017

I. TERMIN I MIEJSCE
Zawody rozegrane zostaną w dniach 18-23 września 2017 r. w Ośrodku
Szkoleniowo- Wypoczynkowym „Bęsia” – 45 km od Olsztyna, 10 km od
Biskupca.
Przyjazd ekip w dniu 17 września 2017.


II. UCZESTNICY
W zawodach startować mogą zawodnicy z województw warmińsko-
mazurskiego i mazowieckiego, oddzielnie dziewczęta i chłopcy w grupach:
C9, C11, C13, D9, D11, D13


III. ZGŁOSZENIA
Poprzez formularz zgłoszeniowy w serwisach turniejowych w terminie
do dnia 10 września 2017.
C9 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4410/
C11 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4412/
C13 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4413/
D9 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4407/
D11 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4408/
D13 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4409/


IV. ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE
Uczestnicy zawodów zakwaterowani będą w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Bęsia”.
Wyżywienie od kolacji w dniu 17 września do obiadu w dniu 23 września.
Cena pobytu 1 osoby wynosi:
Rodzaj zakwaterowania             Cena osobo-dnia          Cały pobyt
Pokój 2 osobowy standard              82,50 zł                    495 zł
Pokój 3 osobowy                            77,50 zł                    465 zł
Pokój 2 os. w studio                       75,00 zł                    450 zł
Pokój 3 os. w studio                       72,50 zł                    435 zł
Pokój 4 os. w studio                       70,00 zł                    420 zł
Osoby dojeżdżające na zawodny mogą wykupić obiady w cenie 20 zł .
Liczba pokoi poza studiami limitowana. Decyduje kolejność zamówień.
Zamawianie świadczeń na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
w terminie do dnia 10 września 2017.
Opłata za pobyt gotówką na miejscu. Istnieje możliwość wpłaty przelewem:
PHU Milan: bank BPS 49 1930 1611 2400 0414 6829 0002

W ośrodku nie ma możliwości płacenia kartą.


V. TEMPO GRY
Tempo gry wynosić będzie: 90’ + 30” na posunięcie od początku partii.


VI. HARMONOGRAM TURNIEJU – wersja dla 9 rund

17 września 2017 – niedziela

11:00-19:00 Kwaterowanie ekip i weryfikacja zawodników
19:30 Kolacja
20:30 Odprawa techniczna

18 października 2017 – poniedziałek

08:00 Śniadanie
09:00 Otwarcie zawodów
09:15 I runda
13:30 Obiad
15:00 II runda
19:00 Kolacja

19 września 2017 – wtorek

08:00 Śniadanie
09:00 III runda
13:30 Obiad
19:00 Kolacja

20 września 2017 – środa

08:00 Śniadanie
09:00 IV runda
13:30 Obiad
15:00 V runda
19:00 Kolacja

21 września 2017 – czwartek

08:00 Śniadanie
09:00 VI runda
13:30 Obiad
19:00 Kolacja

22 września 2017 – piątek

08:00 Śniadanie
09:00 VII runda
13:30 Obiad
15:00 VIII runda
19:00 Kolacja

23 września 2017 – sobota

08:00 Śniadanie
09:00 IX runda
13:00:00 Obiad
14:00 Zakończenie turnieju

 

VII. NAGRODY i AWANSE
- awans do MPJ do lat 10 na rok 2018 – po 6 najlepszych zawodników z grup C9 i D9
- awans do OOM 2018 – po 4 najlepszych zawodników z grup C11, C13, D11, D13
- dyplomy dla wszystkich uczestników
- nagrody rzeczowe i książkowe dla minimum 20% uczestników


VIII. WPISOWE I OPŁATA KLAS.-RANK.
Wszyscy zawodnicy opłacają opłatę organizacyjną w wysokości 50 PLN oraz
opłatę klasyfikacyjno-rankingową w wysokości 20/15/10 w zależności od ilości
rund przed rozpoczęciem zawodów u organizatora.


IX. RÓŻNE
Wszystkich zawodników obowiązuje posiadanie licencji PZSzach.

Każdy zawodnik przebywa na turnieju pod opieką osoby pełnoletniej wskazanej na formularzu.
W czasie turnieju planujemy ognisko.
Poza tym bezpłatnie:
-możliwość korzystania z boisk i stołów do tenisa stołowego, Bajkolandii,
-możliwość korzystania z siłowni pod opieką osoby dorosłej,
-odpłatnie korzystanie z sauny.

 

Kierownik Turnieju
Bogdan Jeżak

 

 

                                           REGULAMIN

 

Eliminacji Międzywojewódzkich do OOM i MPM w Szachach (WM+MA)

 

                                   Bęsia 18-23.09.2017

 

 

1. Cel zawodów:


1.1 Wyłonienie zawodników i zawodniczek awansujących do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
oraz Mistrzostw Polski Młodzików do 10 lat w 2018 roku.
1.2 Umożliwienie zdobywania przez dzieci i młodzież kategorii szachowych i klas sportowych.
1.3 Popularyzacja szachów dziecięcych i młodzieżowych w województwie mazowieckim (MA)
i warmińsko-mazurskim (WM).
1.4 Integracja środowiska szachowego województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.


2. Termin:

Impreza odbędzie się w dniach 18–23 września 2017r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym
w Bęsi – 10 km od miejscowości Biskupiec Reszelski.
Odprawa techniczna w dniu 17.09.2017 r. o godz. 20:00.


3. Organizator:
3.1 Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu
3.2 Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy
3.3 UKS Trzydziestka Olsztyn


4. Uczestnictwo:
4.1 Prawo startu w Eliminacjach Międzywojewódzkich mają juniorki i juniorzy, w swoich kategoriach
wiekowych, posiadający obywatelstwo polskie oraz członkostwo w klubach i stowarzyszeniach
sportowych zrzeszonych w Polskim Związku Szachowym, zarejestrowanych na terenie jednego z
województw strefy lub zarejestrowani w odpowiednim wojewódzkim związku szachowym
(Mazowieckim Związku Szachowym lub Warmińsko-Mazurskim Związku Szachowym).
4.2 Warunkami dopuszczenia do Eliminacji są:
4.2.1 obecność na odprawie technicznej zawodnika lub opiekuna (w przeciwnym razie zawodnicy
zostaną dopuszczeni do mistrzostw od drugiej, gdy będzie to możliwe)
4.2.2 posiadanie ważnej licencji,
4.2.3 posiadanie legitymacji szkolnej lub innego dokumentu w celu okazania przy wątpliwościach.
4.2.4 złożenie czytelnego podpisu przez opiekuna zawodnika,
Za zdolność do gry (aktualne badanie lekarskie) i ubezpieczenie odpowiedzialna jest jednostka delegująca
zawodnika.
4.3 Grupy turniejowe:
C9 - Chłopcy w wieku do 9 lat rocznik 2008 i młodsi
C11 - Chłopcy w wieku 10-11 lat roczniki 2006 i 2007
C13 - Chłopcy w wieku 12-13 lat roczniki 2004 i 2005
D9 - Dziewczęta w wieku do 9 lat rocznik 2008 i młodsze
D11- Dziewczęta w wieku 10-11 lat roczniki 2006 i 2007
D13- Dziewczęta w wieku 12-13 lat roczniki 2004 i 2005


5. System rozgrywek:
5.1 Eliminacje Międzywojewódzkie w Szachach zostaną rozegrane w oddzielnych grupach
wiekowych dziewcząt i chłopców (bez możliwości łączenia grup).
5.2 W przypadku udziału w grupie 13-14 uczestników turniej rozgrywany jest systemem
szwajcarskim na dystansie 7 rund, 15 i więcej uczestników - system szwajcarski na dystansie
9 rund.

 

5.3 W przypadku udziału w grupie do 12 uczestników turniej rozgrywany jest systemem kołowym
(każdy z każdym), odpowiednio jedno lub dwa koła w zależności od liczby zawodników.
5.4 Na odprawie technicznej sędzia główny ogłosi terminarz rund.
Proponowany terminarz

terminarz b

5.5 Tempo gry 90 minut + 30 sekund na każde posunięcie od początku gry
5.6 Turnieje zgłoszone do oceny rankingowej FIDE


6. Ocena wyników:
6.1 W przypadku systemu szwajcarskiego o kolejności miejsc decyduje:
- suma zdobytych punktów,
- wartościowanie średnie Buchholza,
- wartościowanie pełne Buchholza,
- liczba zwycięstw,
- wynik bezpośredniej partii między zainteresowanymi zawodnikami,
- ranking średni przeciwników
6.2 W przypadku systemu kołowego lub dwukołowego, o kolejności miejsc decyduje:
- liczba zdobytych punktów,
- punktacja Sonnenborna-Bergera,
- rozszerzony system Koyi,
- liczba zwycięstw,
- wynik bezpośredniej partii.
6.3 W przypadku braku rozstrzygnięcia na podstawie powyższych kryteriów o awansie do rozgrywek
finałowych zadecyduje dogrywka – 2 partie w tempie 10’ + 5”/posunięcie (obowiązują przepisy
gry szachów szybkich), a następnie – przy wyniku 1:1 – partię błyskawiczną (obowiązują przepisy
gry błyskawicznej), na której rozegranie białe otrzymują czas 6’, a czarne 4’; remis w tej partii
decyduje o zwycięstwie czarnych.


7. Sędziowanie i przepisy gry:
7.1 Sędzią głównym mistrzostw jest Andrzej Gula – klasa państwowa
7.2 Sędzia główny proponuje skład sędziowski.
7.3 Sędzia główny na odprawie technicznej dokonuje ostatecznej weryfikacji zawodników
zgłoszonych do zawodów.
7.4 Od decyzji sędziego asystenta zawodnik ma prawo natychmiastowego odwołania się do sędziego
głównego..
7.5 Podczas zawodów decyzje sędziego głównego są nieodwołalne. Służy od nich jedynie zażalenie
do Kolegium Sędziów PZSzach

 

7.6 Sędzia główny ma obowiązek wysłać w ciągu 5 dni po zawodach sprawozdanie w formie
elektronicznej do Przewodniczącego Komisji Klasyfikacji i Rankingu oraz do Wiceprezesa
PZSzach ds. Młodzieżowych.
7.7 W mistrzostwach obowiązują aktualne Przepisy Gry FIDE.
7.8 Remis przed 40 posunięciem wymaga akceptacji sędziego.
7.9 Każdy zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 15
minut w stosunku do rzeczywistego czasu rozpoczęcia sesji, przegrywa partię.


8. Zgłoszenia:
Zgłoszenia do turnieju do 10 września 2017 r., poprzez serwis Chessarbiter.
Linki turniejowe

C9 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4410/
C11 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4412/
C13 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4413/
D9 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4407/
D11 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4408/
D13 http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_4409/

 

9. Finansowanie:
Koszty udziału w mistrzostwach pokrywają delegujące zawodników kluby, wojewódzkie związki
szachowe lub rodzice.


10. Nagrody i wyróżnienia:
10.1 Awans do finałów Mistrzostw Polski Młodzików w Szachach w 2018 uzyskuje po 6 najlepszych
zawodników i zawodniczek.
10.2 Awans do OOM w szachach w 2018 uzyskuje po 4 najlepszych zawodników i zawodniczek.
10.3 Medale, dyplomy, nagrody rzeczowe zgodnie z komunikatem organizacyjnym


11. Przepisy końcowe i informacje dodatkowe:
11.1 Obowiązkiem sędziego głównego jest codzienne umieszczanie na ogólnodostępnej stronie
internetowej: wyników i kojarzeń.
11.2 Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia na salę gry telefonów komórkowych oraz innych
telekomunikacyjnych urządzeń elektronicznych pod rygorem:
- dla zawodników - przegrania partii
- dla innych osób - zakazu wstępu na salę gry do końca turnieju.
11.3 Zabrania się uczestnikom opuszczania sali turniejowej w trakcie gry oraz prowadzenia w tym
czasie jakichkolwiek rozmów, zarówno z innymi uczestnikami, jak też z osobami postronnymi
i opiekunami, także w kwestii propozycji remisowych własnych czy przeciwników.
11.4 Wszyscy zawodnicy muszą przebywać na zawodach pod opieką pełnoletnich osób towarzyszących
(opiekunowie, szkoleniowcy, rodzice).
11.5 Do turnieju nie zostaną przyjęci juniorzy bez opiekuna.
11.6 Za zdolność zawodników do startu w mistrzostwach (aktualne badanie lekarskie) odpowiedzialny
jest klub, rodzic.
11.7 Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.
11.8 Udział w turnieju wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie
zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów,
Partnerów i Sponsorów Turnieju.
11.9 Podczas trwania mistrzostw obowiązuje Regulamin Porządkowy Ośrodka.
11.10 Organizator zastrzega sobie prawo korekty i interpretacji regulaminu.

 

 

Kierownik turnieju Arbiter główny turnieju

 

Bogdan Jeżak Andrzej Gula

 

Opublikowano w Komunikaty

 W dniach 17-18.06.2017 odbyły się w Radzyminie Mistrzostwa Mazowsza Juniorów, które były przeprowadzone w pięciu grupach wiekowych (do lat 9, 11, 13, 15 i 18) z podziałem na płeć. Po rza drugi z rzędu gospodarzem imprezy był ROKiS, którego dyrektorem od lat, jest zasłużony dla tego miasta, Mirosław Jusiński.  

Opublikowano w AKTUALNOŚCI

W odbywających się 3 maja Mistrzostw Milanówka Juniorów, nasz zawodnik, Przeymysław Laszczak zajął wysokie, drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji a nasza juniorka, Alicja Słoniewska trzecią lokatę, w klasyfikacji dziewcząt do lat 15.

Opublikowano w AKTUALNOŚCI
wtorek, 21 luty 2017 23:17

Zieloni w Ligach Mazowieckich 2017

Występ dwóch drużyn z Zielonki można podsumować jednym zdaniem-dobra lekcja na przyszłość. Drugie miejsce w Lidze Otwartej zrekompensowało ostatnie w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza (III liga) ale najważniejsze było przetestowanie juniorów grających w obydwóch składach na tle silniejszych zawodników.

Opublikowano w AKTUALNOŚCI

Takiej sytuacji w historii klubu UKS TSz Zieloni jeszcze nie było! W ostatni weekend, na cyklicznie rozgrywanym turnieju FIDE na Bemowie, wszystkie miejsca na podium zdobyli zawodnicy naszego klubu!

Opublikowano w AKTUALNOŚCI
niedziela, 21 grudzień 2014 10:26

Ferie zimowe z szachami w Górze św.Anny 2019

  • Ferie z szachami w Górze Św. Anny w dn. 25.01-03.02.2019

  • (wyjazd ok 13.00 z Marek)

  • Koszt wyjazdu 1400 zł

  • Klub szachowy UKS TSz Zieloni Zielonka zaprasza do wyjazdu na "Ferie z szachami" wszystkich zainteresowanych członków klubu, ich sympatyków.

    Miejsce: Góra Św. Anny, Dom Pielgrzyma, al. Jana Pawła II 7, woj. opolskie

    Pokoje 2-4 osobowe (wysoki standard)

    Organizator: UKS TSz Zieloni Zielonka

  • kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.,
    Robert Krasiewicz (telefon: 501 353 085).

    Trener: Robert Krasiewicz               

  •  
  • W programie:
    Udział w turnieju szachowym:
    Turnieje zostaną rozegrane w następujących grupach:
    Grupa A - zawodnicy o rankingu FIDE ≥ 2001
    Grupa B - zawodnicy o rankingu FIDE ≤ 2000 i zawodnicy bez rankingu FIDE

  • Grupa C - zawodnicy o rankingu krajowym ≤ 1800 (dwa turnieje)
  •  

    Imprezy towarzyszące w ramach wyjazdu:
    - wycieczka I z przewodnikiem: „Kulturowe i historyczne walory Góry Św. Anny”,

  • - wycieczka II z przewodnikiem: „Przyrodnicze walory Góry Św. Anny”,

  • - wystawy w Muzeum Śląska Opolskiego,

  • - warsztaty ornitologiczne dla dzieci i młodzieży (?),

  • - turniej BLITZ’a (zaliczany do FIDE),

  • - turniej tenisa stołowego,

  • - turniej „kloca”.


  • Terminarz:
    25.01.2019 r. piątek BIURO TURNIEJU czynne w miejscu rozgrywek od 16:00. Przyjazd i kwaterowanie uczestników. 20:30 - odprawa techniczna.

  • 26.01 sobota 9:30 - otwarcie turnieju 9:45 - I runda ; 15:30 - II runda

  • 27.01 niedziela 10:00 - 13:00 kurs sędziowski 15:00 - III runda

  • 28.01 poniedziałek 10:00 - 13:00 kurs sędziowski 15:00 - IV runda

  • 29.01 wtorek 12:00 - 13:00 kurs sędziowski – egzamin 15:00 - V runda

  • 30.01 środa 10:00 - VI runda 16:00 - BLITZ

  • 31.01 czwartek 15:00 - VII runda

  • 01.02 piątek 15:00 - VIII runda

  • 02.01 sobota 10:00 - IX runda

  • 02.02 niedziela 8:30 - X runda Ok. 14:00 - zakończenie turnieju (jak najszybciej po zakończeniu ostatniej partii).

  • Harmonogram dla dzieci grających w turnieju
  • (dwa turnieje klasyfikacyjne podczas 9 dni pobytu, 18 partii !!!)
  •  

    Wyżywienie (trzy posiłki), śniadanie i kolacja w formie szwedzkiego stołu:


    Koszt wyjazdu obejmuje:
    1. Przejazd w obie strony,
    2. Zakwaterowanie i wyżywienie (od kolacji 25.01 do obiadu 03.02.2019 r),
    3. Opieka trenerska,
    4. Udział w zajęciach i rozgrywkach szachowych,
    5. Udział w zaplanowanych imprezach towarzyszących,
    6. Udział w turnieju kloca i tenisie stołowych.


    Rezerwację miejsc na wyjazd przyjmujemy do 31 grudnia 2018, jeśli będą jeszcze miejsca.

  • Ilość miejsc ograniczona! 


  • Robert Krasiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., telefon: 501 353 085
    Wpłata na konto (mBank 13 1140 2004 0000 3102 7601 7072) zaliczki w kwocie 1000 zł oznacza potwierdzenie uczestnictwa, pozostała kwota do 15 stycznia 2019.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



    Deklaracja

    Deklaruję udział mojego syna / córki ............................................................. data urodzenia ..................... w wyjezdzie „Ferie zimowe z szachami" w Górze Św. Anny, Dom Pielgrzyma, al. Jana Pawła II 7, woj. opolskie
    w dniach 25.01-03.02.2019r. organizowanym przez UKS TSz Zieloni Zielonka

    e-mail do kontaktów ..........................................................., telefon kontaktowy ..........................................

    Data ......................................... ..........................................................

    Podpis rodziców

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opublikowano w Komunikaty

W okresie międzyświątecznym znów do Kętrzyna zjechali pasjonaci królewskiej gry, by wziąć udział w XVII Festiwalu Szachowym. Uczestnicy rywalizowali w dwóch turniejach, w sumie blisko 100 szachistek i szachistów. W głównym wygrał IM Krzysztof Żołnierowicz ze Świecia, tuż za nim z gorszą wartościowością Bucholca znalazł się 14-letni Jakub Garbowski z MCKiS JaworznoTrzeci był Maciej Kowalec z MTSz Mińsk Mazowiecki. W grupie B triumfowała Lena Zarębska z Działdowa.

Niewiele brakowało a turniej by wygrał nasz klubowicz, Marcin Maciąga. Niestety tylko zremisował w ostatniej rundzie i zajął ostatecznie czwartą pozycję. Zwycięstwo dało by mu prawdopodobnie pierwsze miejsce a już na pewno drugie. Drugi nasz zawodnik, Robert Krasiewicz uplasował się na 10 pozycji.

 Marcin Robert

 

Szczegółowe wyniki turnieju --> ikonka

Opublikowano w AKTUALNOŚCI
Strona 1 z 2

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem