II liga seniorów / Poronin 5 -13.09.2020

Licznik odwiedzin

09959561
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Zeszły tydzień
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
Wszystkie dni
78
1686
1764
9943614
43955
60411
9959561
Your IP: 3.239.129.91
Server Time: 2022-05-23 01:27:47

Wsparcie

Zadania publiczne realizowane przez klub

niedziela, 16 czerwiec 2013 22:04

Przedwakacyjne turnieje na Bemowie

 

przedwak bem

strona turnieju --> str

 

przedwak bem sob

strona turnieju --> str

 

przedwak bem nd 2005

strona turnieju --> str

Opublikowano w WYNIKI TURNIEJÓW

 

Puchar Dyrektora MDK Wołomin (możliwość zdobycia kat. III, II i I kobiecej)

strona turnieju --> ikonka 

 

Turniej dla dzieci o puchar szkoły Novum

 (możliwość zdobycia V i IV kat.)

strona turnieju --> ikonka

 

Turniej na IV i V kategorię szachową w Wołominie

strona turnieju --> ikonka

 





 

 

 

Opublikowano w Newsy baner

 

II i III maj

maj III i II

 

STRONA TURNIEJU --> ikonka

 

maj sob

STRONA TURNIEJU --> ikonka

 

V i IV MAJ

 

maj nd

STRONA TURNIEJU --> ikonka

Opublikowano w WYNIKI TURNIEJÓW

Międzynarodowy Festiwal Szachowy

Międzynarodowy Festiwal Szachowy
im. Mieczysława Najdorfa

pod honorowym patronatem
Adama Struzika - Marszałka Województwa Mazowieckiego
oraz
Wojciecha Bartelskiego - Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Warszawa, 5-13 sierpnia 2013

 

Turnieje:

A - Open dla zawodników z ELO≥2000
B - Open dla zawodników z ELO<2000

C - Turniej Szachowych Nadziei (ur. w roku 2003 i później)

 

Komunikat organizacyjny

 

1. Organizator: Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym oraz Mazowieckim Związkiem Szachowym;

2. Współorganizatorzy: Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej w Warszawie.

3. Mecenasi i Sponsorzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

4. Partner Technologiczny: ATM SA

5. Dyrektor Festiwalu: Maria Macieja;

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.; tel. komórkowy: 0-603-391-318
Wicedyrektor Festiwalu: Jarosław Kowalewski; tel.: 0-694 146 194

6. Sędzia główny: arbiter FIDE Paweł Suwarski;

7. Witryna internetowa: www.poloniachess.pl ;

8. Termin i miejsce rozgrywek:

Wszystkie turnieje zostaną rozegrane w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej 7a w Warszawie (Centrum Warszawy) http://www.osir-polna.pl/

 

Szczegółowy terminarz (turnieje: A, B)


poniedziałek
5.08.2013 r.

Przyjazdy zawodników

 

poniedziałek
5.08.2013 r.
godz. 17. 00
Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu i 1 runda

wtorek
6.08.2013 r.
godz. 17. 00
2 runda

środa
7.08.2013 r.
godz. 17. 00
3 runda

czwartek
8.08.2013 r.
godz. 17. 00
4 runda

piątek
9.08.2013 r.
godz. 17. 00
5 runda

sobota
10.08.2013 r.
godz. 17. 00
6 runda

niedziela
11.08.2013 r.
godz. 17. 00
7 runda

poniedziałek
12.08.2013 r.
godz. 17. 00
8 runda

wtorek
13.08.2013 r.
godz. 10. 00

 

 

godz. 15. 30
9 runda (turniej A i B)

 

Uroczyste zakończenie Festiwalu

 


Szczegółowy terminarz (Turniej Szachowych Nadziei: C)

W turnieju istnieje możliwość wypełnienia kategorii szachowej V, IV, III i II. OBOWIĄZUJE ZAPIS PARTII .

sobota
10.08.2013 r.
godz. 13. 00 - 20:00
Rundy: 1 - 4

 

niedziela
11.08.2013 r.
godz. 11. 00 -16:00
Rundy: 5 - 7

 

Niedziela

11.08.2013 r.

godz. 16. 30

 

 

Uroczyste zakończenie Turnieju C

 

 

9. Grupy turniejowe i wpisowe (z opłatą klasyfikacyjno- rankingową):

 

Turniej A dla zawodników z rankingiem minimum 2000 ELO;

Wpisowe: 120 PLN + 20 PLN opłata klasyfikacyjno - rankingowa

Turniej A zgłoszony będzie do klasyfikacji rankingowej FIDE.

 

Turniej B dla zawodników o rankingu poniżej 2000 ELO;

Wpisowe: 100 PLN + 20 PLN opłata klasyfikacyjno - rankingowa

Turniej B zgłoszony będzie do klasyfikacji rankingowej FIDE.

 

Turniej C - Turniej Szachowych Nadziei

W turnieju mogą uczestniczyć dzieci urodzone w roku 2003 i później.

Wpisowe: 50 PLN

 

10. System i tempo gry:

Turnieje A i B rozgrywane będą systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Tempo gry:

w grupie A i B: 90 min na 40 posunięć + 30 minut do końca partii z dodawaniem 30 sekund na ruch od początku partii;

Turniej C rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

w grupie C: 1 h na partię dla zawodnika

 

11.Nagrody: fundusz nagród ogółem: 24 000 PLN.

W Turnieju A - fundusz 16 000 PLN
za miejsce pierwsze
4 000 PLN

za miejsce drugie
3 000 PLN

za miejsce trzecie
2 000 PLN

za miejsce czwarte
1 000 PLN

za miejsce piąte
750 PLN

za miejsce szóste
700 PLN

za miejsce siódme
650 PLN

za miejsce ósme
600 PLN

za miejsce dziewiąte
500 PLN

za miejsce dziesiąte
400 PLN

 

Nagrody specjalne:
najlepsza kobieta
druga kobieta

800 PLN

400 PLN

najlepszy senior ur.1953 lub starszy
400 PLN

najlepszy junior ur.1995 lub młodszy
400 PLN

najlepsza juniorka ur.1995 lub młodsza
400 PLN

 

 

W Turnieju B - fundusz 8 000 PLN
za miejsce pierwsze
1000 PLN

za miejsce drugie
750 PLN

za miejsce trzecie
600 PLN

za miejsce czwarte
500 PLN

za miejsce piąte
450 PLN

za miejsce szóste
400 PLN

za miejsce siódme
350 PLN

za miejsce ósme
300 PLN

za miejsce dziewiąte
250 PLN

za miejsce dziesiąte
200 PLN

 

Nagrody specjalne:
najlepsza kobieta
druga kobieta

400 PLN

200 PLN

najlepszy senior ur.1953 lub starszy
400 PLN

drugi senior ur.1953 lub starszy
200 PLN

najlepszy junior ur.1997
200 PLN

najlepsza juniorka ur.1997
200 PLN

najlepszy junior ur.1999
200 PLN

najlepsza juniorka ur.1999
200 PLN

najlepszy junior ur.2001
200 PLN

najlepsza juniorka ur.2001
200 PLN

najlepszy junior ur.2003
200 PLN

najlepsza juniorka ur.2003
200 PLN

najlepszy zawodnik o rankingu <= 1800 ELO
200 PLN

najlepszy zawodnik bez rankingu ELO
200 PLN

 

W Turnieju C - każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom, a trzech najlepszych zawodników otrzyma prawo do bezpłatnego uczęszczania do Szkółki Szachowej Polonii w roku szkolnym 2013/2014.

 

Uwagi:

Nagrody nie są dzielone.

Zawodnik ma prawo otrzymać maksymalnie dwie nagrody. Jeśli zdobędzie ich więcej, otrzymuje dwie najwyższe, a w przypadku, gdy wysokość nagród jest identyczna, zawodnik otrzymuje (o ile spełnia kryteria) nagrody w kolejności:

 

- za miejsce

- dla najlepszej juniorki (w najmłodszej kategorii wiekowej z możliwych)

- dla najlepszego juniora (w najmłodszej kategorii wiekowej z możliwych)

- dla najlepszego seniora urodzonego w 1953 roku lub wcześniej

- dla najlepszej kobiety

- w grupach rankingowych (w najniższej grupie z możliwych)

 

Wysokość nagród podana jest w kwotach brutto. Zgodnie z przepisami obowiązującymi
w Polsce, nagrody do 760 PLN zwolnione są z podatku. Podatek od pozostałych nagród wynosi 10%.

 

12. Zgłoszenia i opłaty:

 

Zgłoszenia do turnieju przyjmować będą:

a) sędzia główny: Paweł Suwarski pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

b) Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego
- sekretariat Klubu w poniedziałki w godzinach 17:00 - 18:00

- faksem: 022 887 67 06

Uwaga!

Zgłoszenia oraz opłaty wpisowego należy przesłać w terminie do dnia 15 lipca 2013 r.

Zgłoszenia po terminie - wpisowe wzrasta o 50 PLN

 

Opłaty:
przelewem na konto: Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego, ul. Konwiktorska 6, 00-206 Warszawa
bank: Bank Polska Kasa Opieki S.A., XV O/ Warszawa;
nr rachunku: 95 1240 2887 1111 0010 0485 3355

(proszę dokładnie wymienić, jakich zgłoszonych zawodników dotyczy opłata)


w kasie Fundacji, ul. Konwiktorska 6, Warszawa
w poniedziałki w godz. 17:00 - 19:00.

 

13. Weryfikacja uczestnictwa:

Lista osób zgłoszonych do Festiwalu będzie systematycznie uaktualniana i publikowana
na stronie internetowej www.poloniachess.pl , a ostateczna lista zawodników zostanie wywieszona do weryfikacji przez uczestników w dniu 5.08.2013 r. o godz. 16:00 w sali gry.

 

14. Warunki specjalne:
zwolnienie z wpisowego: arcymistrzowie i arcymistrzynie;
bezpłatne zakwaterowanie (ze śniadaniem) w Hotelu OSiR przy Polnej 7a w terminie 5-13.08.2013 r. w pokojach dwuosobowych dla 10 arcymistrzów w Turnieju A (decyduje kolejność rankingowa na liście zgłoszeń na dzień 1.07.2013 r.);

 

15. Informacje o hotelach:

 

Organizator poleca zakwaterowanie w Hotelu OSiR przy sali gry w dniach 5-13.08.2013 r. (przyjazd w dniu 5 sierpnia br.; wyjazd w dniu 13 sierpnia br.).

Rezerwacji miejsc prosimy dokonywać bezpośrednio w recepcji Hotelu OSiR (szczegóły: http://www.osir-polna.pl/ , telefon: 22 825 06 13).

Na podstawie umowy pomiędzy organizatorami Festiwalu a OSiR każdy uczestnik Festiwalu, który w terminie do dnia 15 lipca br. dokona rezerwacji zakwaterowania, otrzyma rabat w wysokości 10% w stosunku do obowiązującej w sierpniu „specjalnej ceny wakacyjnej". Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc w Hotelu OSiR jest ograniczona, więc organizatorzy Festiwalu sugerują osobom planującym udział w Festiwalu jak najszybszego dokonania rezerwacji miejsc.

 

16. Ubezpieczenie:

Zawodnicy na czas zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie.

 

17. Uwagi końcowe:

OSTATECZNA INTERPRETACJA KOMUNIKATU NALEŻY DO ORGANIZATORÓW.

 

Wicedyrektor Festiwalu                    Dyrektor Festiwalu

Jarosław Kowalewski                           Maria Macieja

Opublikowano w Newsy baner

Dużym sukcesem zakończyły się dla Kasi Furmanek z UKS TSz Zieloni Zielonka "Otwarte Mistrzostwa Warszawy Przedszkolaków 2013". Pierwsze kroki i przygotowania do Mistrzostw pod okiem trenera Marcina Śliwińskiego przyniosły  pokaźny efekt w postaci tytuły najlepszej przedszkolanki w szachach na Mazowszu. Gratulacje!

Opublikowano w AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 25 marzec 2013 09:17

Turniej o kategorie na Bemowie (marzec)

Wyniki 20-stu najlepszych zawodników z każdego turnieju:

O III i II kategorię na Bemowie

Bemowo II i III

Strona turnieja --> ikonka

 

Turniej na kategorię V i IV na Bemowie (dla bk i V kategorii)

Bemowo V i IV

Strona turnieju --> ikonka

 

Opublikowano w WYNIKI TURNIEJÓW

Dziś zakończył się przedostatni finał dzielnicowych turniejów „Mistrz prawego brzegu”. Następną dzielnicą kończącą ten cykl był Targówek, który liczył największą liczbę szkół i w związku z tym z tej dzielnicy awans do finału finałów otrzymują dwie szkoły i trzecia mieszana (dodatkowo jak w każdej dzielnicy). Ostatnią dzielnicą która zakończy ten etap mistrzostw będzie Praga Południe (08.03).

Opublikowano w AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 04 luty 2013 10:52

R.Krasiewicz wygrywa 4 Weekendowy Turniej MZSzach

Robert Krasiewicz wygrał 4 turniej weekendowy o puchar prezesa MZSzachu rozgrywanego w przytulnej salce PZSzachu w Al. Jerozolimskich 49. Choć nie jest łatwo bronić pierwszego nr. startowego to jednak udało się Robertowi ze 100% wynikiem.

Opublikowano w AKTUALNOŚCI
niedziela, 27 styczeń 2013 16:04

Turnieje na kategorie w Wołominie

Turniej o III i II kategorię:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_445/

 

Turniej na V i IV kategorię (rocznik 2003 i starsi):
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_443/

 

Turniej na V i IV kategorię (rocznik 2004 i młodsi):
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_444/

Opublikowano w Newsy baner
niedziela, 30 grudzień 2012 17:51

Bez zdobyczy rankingowych w Mińsku Mazowieckim

Choć było blisko to nie udało się Maksowi Wierzbie zdobyć II kategorii w turnieju Świątecznym turnieju rozgrywanym w Mińsku Mazowieckim.

Opublikowano w AKTUALNOŚCI

   zaprzyjaźnione firmy

JS Facebook Likebox Slider

SZACHY W SZKOŁACH

SZKOLENIE

SZACHY W SZKOŁACH

przedszkolaki grają w szachy

szachy w szkole

jak zostać arcymistrzem

szachy popudzają wyobraźnie i aktywność twórczą

rozwiązywanie zadań szachowych

szachy jako przedmiot obowiązkowy w szkole

 

 

TECHNIKA GRY / FIGURY

TECHNIKA GRY

FIGURY

debiuty

Król

strategia szachowa

wieża

gra środkowa

skoczek

końcówki szachowe

goniec

atak na króla

Hetman

atak i gra pozycyjna

pion

mat gońcem i skoczkiem